Litvínov na hostující Olomouc nenašel recept a poprvé doma nebodoval

0
765

Poprvé v sezóně Litvínov ani jednou neskóroval, a tak odevzdal všechny tři body soupeři. Hosté naopak po debaklu v Plzni podruhé za sebou vyhráli 3:0. Domácí inkasovali v každé třetině po jednom gólu, zatímco soupeřova branka byla pro ně jakoby zakletá.

S výsledkem i výkonem tým byl po skončení zápasu hodně nespokojený asistent trenéra domácích Darek Stránský.

„První třetina byla od nás velice špatná, bez pohybu, všude jsme byli o krok později. Navíc dvě vyloučení, která pramenila z toho, že jsme s Olomoucí nestíhali bruslit, a gól v oslabení. Ve druhé třetině to nebylo zpočátku o moc lepší, zrovna v době když už jsme se, dá se říct zvedali, přišel další trest – druhý gól. Třetí gól při naší přesilovce už byl spíše kosmetický, neměli jsme dnes sílu s utkáním něco udělat a zlomit jej. Soupeř dobře a rychle kombinoval, často střílel, hrál jednoduše, v tom byl rozdíl. Čtvrtá lajna? Jediná držela se soupeřem krok. Matouškova premiéra? Nebál bych se říct, že byl dnes naším nejlepším hráčem. Bojoval, byl důrazný, agresivní, bruslil, tlačil se do branky. Kubátovo zranění? Je to v dolní polovině těla. Nemělo by to být vážné, ale nedokážu teď říct, zda bude moci nastoupit v dalších utkáních. Ukáže se až v týdnu,“ řekl.

Daleko spokojenější byl asistent hostí Zdeněk Moták. „Výborný kolektivní výkon! Po celou dobu, ale hlavně v prvních dvou třetinách, jsme byli lepší. Ve třetí jsme si dobrou obrannou hrou výhru udrželi. Hráči zaslouží pochvalu. Škůrkovo zranění? Měl toho víc, ale měl by být snad v pořádku,“ dodal.

HC Verva Litvínov – HC Olomouc 0:3 (0:1, 0:1, 0:1). Branky a nahrávky: 10. Škůrek (Vyrůbalík, Buc), 38. Ostřížek (Skladaný, Herman), 47. Skladaný. Rozhodčí: Úlehla a Pražák. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 4 248. Zásahy: Petrásek 31 – Konrád 29. Sestava HC Verva Litvínov: Petrásek – Dietz, Sørvik – Kubát, Gula – Baránek, Pilař – Doudera – Lukeš, Hübl, Jánský – Černý, Hanzl, Nicholls – Trávníček (C), Gerhát, Hořava – Matoušek, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík, Stránský, Šlégr.