Litvínovské krasobruslení slaví úspěchy s mladými nadějemi

0
1382

Krasobruslařky z Krasobruslení Litvínov HC Litvínov byly v letošní sezóně velmi úspěšné. Dokonce zazářily také na mistrovství ČR. O tom, co vše se za úspěchem mladých závodnic skrývá, a jaké jsou naděje litvínovského krasobruslení do budoucna, jsme si povídali s trenérkou Alenou Lehkou.

Co považujete za největší úspěch a jaká je sezóna z vašeho pohledu?

Za největší úspěch našich litvínovských závodnic pochopitelně považuji účast a skvělé umístění Klárky Červenkové na letošním MČR v kategorii žačky nejmladší, ale úspěch je i to, že spolu s ní v téže kategorii bojovala o postup také Magdaléna Farkašová, které účast unikla o dvě postupová místa. Dále je to také nominace Elišky Hladíkové na letošní ZODM, která náš kraj reprezentovala v kategorii žaček. Nádherné je také celkové umístění v žebříčku ČKS, v kategorii nováčci se na 3. místě z celkového počtu 111 závodnic umístila Zuzanka Sedláčková a v kategorii žačky mladší se na 1. místě z 65 závodnic umístila Karolína Farkašová, v neposlední řadě mám radost ze všech dobrých výkonů a umístění všech našich závodnic.

Co stojí za těmito úspěchy? Musí mít malý krasobruslař talent, nebo stačí jen píle?

Jenom píle nestačí, talent je také velmi důležitý, ale na druhou stranu talent bez píle je velmi málo. Důležité je skloubit podle mě tři věci: talent, píli a rodinné zázemí, protože krasobruslení je náročné nejenom na čas, ale i finančně. A to se podaří málokdy.

Jaké šance mají do budoucna v tomto sportu vaši svěřenci?

Věřím, že veliké, pochopitelně postup a účast na příští MČR pro více závodníků našeho oddílu s umístěním na předních místech. Po letošní velmi úspěšné sezóně se nám otevřela možnost startu na mezinárodních závodech a věřím, že i tam budou naše krasobruslařky sbírat medaile. Ale to nás čeká ještě hodně práce a dřiny, jak trenéry, tak závodníky.

Na mistrovství ČR byla z litvínovského oddílu nejlepší Klárka Červenková. Jaká je to podle vás závodnice?

Klárka je velmi pilná, vnímavá, nadaná závodnice, se kterou se velmi dobře pracuje. Má krásné bruslení, velmi ladné pohyby, ale má také velmi rychlou rotaci, která je důležitá nejen pro dvojité skoky, ale hlavně do budoucna pro ty trojité. Důležité je i to, že nechybí pokora a trénuje s radostí. Klárka má také skvělé rodinné zázemí, kde jí všichni v tomto nádherném sportu podporují, což je velmi důležité.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!