Litvínovští doma dvakrát vyhráli a jsou zase o krok blíže k záchraně

0
1507

Hokejisté extraligového HC Verva Litvínov mají za sebou dva domácí zápasy baráže o udržení v nejvyšší soutěži. Po výhře nad Jihlavu a v úterý nad Slavií je záchrana mezi českou hokejovou elitou zase o významný krok blíž. Litvínov je aktuálně v čele barážové tabulky se čtyřbodovým náskokem před druhými Karlovými Vary a pětibodovým náskokem před třetí Slavií. Čtvrtá Jihlava bodově odpadává.

V neděli tým Vervy vyhrál právě nad Jihlavou. Litvínovští zvítězili 4:1, když na jihlavskou branku v zápase vyslali nevídaných šedesát střel!

„Jihlava dobře bránila i bruslila po celém ledě a čekala na naše chyby. Je frustrující a těžké hrát takový zápas, protože tlačíte a tlačíte a gól tam nepadne a najednou soupeř odskočí a je v obrovské šanci. Říkali jsme hráčům, že tomu pořád musí věřit, hrát stále stejně, dělat stejné věci a dávat si pozor ve středním pásmu. Jsme rádi, že jsme potom ty góly konečně dali a vyhráli jsme,“ ohlédl e za zápasem asistent trenéra Jiří Šlégr.

Úterní duel se Slavií byl o něčem úplně jiném. Ropáci už po prví třetině vedli 4:1 a prakticky bylo po zápase. Za stavu 3:0 vyhnali Hyláka ze slavistické branky a zápas zdárně dotáhli do vítězného konce 5:1.

„Byl to pro nás těžký zápas. Věděli jsme, že musíme vyhrát, abychom potvrdili předchozí vítězství s Jihlavou. Takže naším cílem bylo vyhrát a bylo nám jedno, zda to bude o gól, nebo o dva. Povedl se nám začátek zápasu a od toho se vše odvíjelo,“ hodnotil utkání litvínovský trenér Radim Rulík.

HC Verva Litvínov – Dukla Jihlava 4:1 (1:1, 0:0, 3:0). Branky a nahrávky: 16. Válek (Sklenička, Jurčík), 43. Hanzl (Lukeš), 48. Lukeš (Hanzl, Duda), 53. Piroš (TS) – 20. Kohout (Seman, Štebih).

HC Verva Litvínov – Slavia Praha 4:1 (4:1, 1:0, 0:0). Branky a nahrávky: 2. Martynek (Gerhát, Trávníček), 4. Pavlík (Hanzl, Lukeš), 8. Hanzl (Duda, Lukeš), 12. Gerhát (Trávníček, Martynek), 37. Lukeš (Hanzl, Duda) – 15. Jiránek (Ondráček, Tuominen).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!