Litvínovští strážníci dopadli pachatele krádeže

0
99

Narkomana vykázali z úřadu

Strážníky přivolala úřednice městského úřadu. V budově radnice se pohyboval muž zjevně pod vlivem návykové látky a úřednice verbálně napadal. Strážníci na místě zastihli jim známou osobu. Muž se v přítomnosti strážníků uklidnil. Uvedl, že potřebuje vyřídit sociální dávky. Strážníci muže vyvedli před úřad, vysvětlili mu, v jaké budově a na jakém oddělení může o sociální dávky žádat a zdůraznili, jak se má k úředníkům chovat.

Kradl malířské potřeby

Správce domu ve Školní ulici přivolal strážníky, když ve sklepních kójích zastihl muže, kterého už jednou strážníci ze sklepení domu vykazovali. Ve sklepení domu zjistil správce násilně otevřené sklepní kóje. Muž ze sklepení před příjezdem hlídky utekl. Na místo byla přivolána také hlídka Policie ČR. Nájemníci, kterým patřily násilně otevřené sklepy, při kontrole zjistili, že se ztratilo malířské náčiní a bílá barva. Hlídka městské policie chvíli na to v nedaleké ulici zajistila muže potřísněného bílou barvou. Možného pachatele předali strážníci Policii ČR.

Zadrželi pachatele krádeže

V odpoledních hodinách přišel do herny U Zrcadla v Horním Jiřetíně muž, který si z pokladny vzal třicet tisíc korun a odešel. Obsluha herny si krádeže všimla, až když byl muž z herny pryč. Přivolaní strážníci městské policie na záběru z kamery poznali zloděje. Hlídky Policie ČR a městské policie zahájily pátrání po pachateli v terénu. Už hodinu po krádeži si pachatele všimla hlídka městské policie na ulici Mostecká ve skupině lidí. Společně s hlídkou Policie ČR pachatele krádeže v Horním Jiřetíně po krátkém pronásledování strážníci zadrželi. U sebe měl stále ještě většinu z lupu.

Neshody mezi zákazníky

Hlídce městské policie oznámil muž, že byl napaden jiným zákazníkem u Kauflandu. Na ruce měl lehké zranění. Druhý zákazník do něj měl najíždět nákupním vozíkem. Agresor byl stále ještě v obchodě, a tak na něj strážníci spolu s napadeným počkali. Muž ale odmítal, že by útočil první a nesouhlasil s přestupkem. Strážníci si proto prohlédli kamerový záznam, ze kterého bylo jasně patrné, jak útočník na napadeného najíždí vozíkem a strká do něj. Věc bude dále řešena přestupkovou komisí.

Zjišťují, zda se nejedná o týrání psa

Zcela zuboženého psa našel náhodný chodec v Černicích. Pes na něj vyběhl z lesa. Strážníci vyhublé a zubožené zvíře převezli do psího útulku, kde do rána pes umřel. Strážníci zjistili majitelku psa. Tělo zvířete v současné době vyšetřuje veterinář pro prokázání nebo vyvrácení týrání psa.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!