Litvínovští strážníci dopadli zloděje kol

0
282

Z činnosti Městské policie Litvínov

Bezdomovce vykázali z dětského hřiště

Asistentka prevence kriminality si všimla, že na dětském hřišti v Tylově ulici si bezdomovce udělal svůj kutloch a přespává bezdomovce. Přes den tu pak vysedává na lavičce. Strážníci muži nařídili odklidit z místa provizorní nocleh a z hřiště ho vykázali.

 

Opilce ve vchodě

Na opilého muže si v nočních hodinách stěžovala žena. Cizí opilec se usadil za dveřmi jejího bytu a obtěžoval ji zvoněním a tlučením na dveře. Strážníci ve vchodu zastihli opilého muže, který byl na návštěvě u kamaráda, chtěl odejít, ale bylo zamčeno. Proto zvonil a klepal na cizí dveře. Z domu byl vykázán.

 

Agresivního otce uklidnila hlídka

Strážníci vyjeli do hamerské základní školy, kde ředitelka školy použila tísňového tlačítka. Na místě zastihli otce jedné ze žákyň, která na svého rodiče čekala hodinu po skončení vyučování a potulovala se po budově. Pracovnice prevence kriminality ji vzala zpět do školy, kde ji do příjezdu otce hlídali. Na výtku zaměstnanců školy, že nemohou děti po vyučování hlídat a čekat na rodiče, reagoval otec rozčilením, křikem. Jevil se být agresivní, proto byla přivolána hlídka městské policie. Strážníci muže z budovy vykázali.

 

Osoba v celostátním pátrání

Při kontrole domu v Třebušické ulici si strážníci na chodbě všimli muže, o kterém věděli, že je v celostátním pátrání. Muže zadrželi a předali Policii ČR.

 

Zadrželi zloděje

Při noční kontrole Nového Záluží si hlídka všimla dvou mladíků, kteří tlačili dětská kola. Mladíci se před strážníky dali na útěk. Strážníci k zadržení použili služebního psa. Jeden z mladíků byl zadržen, druhý utekl. U mladíka našli strážníci dětské kolo, o kterém tvrdil, že ho dostal. Nakonec přiznal, že obě kola s kamarádek ukradli. Strážníky odvedl k domu, kde měla být kola opřena o plot. Majitel domu byl v zahraničí, předal ale strážníkům kontakt na svého otce. Ten potvrdil, že kola nejsou jejich. Dále strážníci kontaktovali nejbližší sousedy. Jeden poznal kola svých dětí. Ta byla odstavena pod přístřeškem na zahradě domu. V přístřešku byly zjevné stopy po krádeži kol, rozházené věci a dětské hračky. Strážníci zloděje předali i s kolem Policii ČR. Druhé kolo našli na trase, po které zloděj před strážníky prchal. Ten ho na útěku odhodil. Hodinu před událostí kontrolovala hlídka městské policie zadrženého zloděje v přítomnosti jiného muže. Zadržený přiznal, že druhým zlodějem byl právě jeho kontrolovaný kamarád. Totožnost druhého zloděje strážníci také předali Policii ČR.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!