Mauglí premiérově na divadelních prknech

0
290

Rudyard Kipling, režie: Zbyněk Srba. Premiéra: 4. října 2019 od 19.30 hodin na Velké scéně.

Výpravná adaptace magických Kiplingových příběhů z šera indické džungle. Text hry věrně vychází z povídkové předlohy Knihy džunglí, kterou napsal anglický prozaik a básník Rudyard Kipling. Autoři dramatizace (Michal Pětík a Zbyněk Srba) vycházeli z překladu Aloyse a Hany Skoumalových a v co možná největší úplnosti se pokusili na jeviště převést dobrodružství chlapce Mauglího, jehož příběhy zabírají přibližně polovinu všech příběhů z Knih džunglí.

Titulní roli ztvární Tadeáš Horehleď. Dále hrají Otto Liška, Lukáš Kofroň, Marcel Rošetzký, Jiří Rumpík, Veronika Týcová, Matyáš Procházka, Markéta Hausnerová, Zita Benešová, Tomáš Vacek, Ivana Zajáčková, Michaela Krausová a mnoho dalších.

V okouzlující výpravě diváci spatří nejen chlapce Mauglího, ale i jeho vlčí rodinu, pantera Baghíru a medvěda Bálúa, tygra Šér Chána, hada Ká a další úžasné postavy. Zvláště výrazné a důležité místo mají v inscenaci masky a kostýmy Veroniky Watzkové. Hudbu do inscenace složili Míra Kuželka a Richard Řeřicha.

Mauglí v Městském divadle v Mostě bude trochu dobrodružný příběh, trochu pohádka, trochu ponaučení o ceně přátelství, statečnosti, povinnosti pomáhat slabším a boji proti strachu a vlastním vnitřním démonům. Je určen mladým i starším divákům, kteří spatří výpravnou inscenaci s písněmi a silným příběhem.

Kdy se ještě hraje: 8. 10. v 17:00 hod., 16. 10. v 10:00 hod., 30. 10. v 19:00 hod., 14. 11. v 19:00 hod., 23. 11. v 18:00 hod. a 26. 11. v 10:00 hod.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!