Homerlive
http://www.homerlive.cz/most-chce-zrusit-vyhlasky-o-propagaci-heren/

Most chce zrušit vyhlášky o propagaci heren
Město provedlo revizi některých obecně závazných vyhlášek. Kvůli jejich nadbytečnosti je hodlá zrušit. Týká se to i vyhlášky o činnosti hazardních her.

Důvod města k rušení vyhlášek o propagaci hazardu, je platnost nového zákona.

Na rozdíl od předchozích úprav nový zákon o hazardních hrách upravuje i celou řadu ustanovení týkajících se vnějšího vzhledu provozoven, reklamy na hazardní hry, monitorování v herně a kasinu, provozní dobu apod. Protože vyhláška musí být v souladu se zákonem a oblasti regulované již zákonem nelze vyhláškou upravovat odlišně, doporučili radní zastupitelům vydat vyhlášku o zrušení obecně závazných vyhlášek, které v Mostě tuto činnost regulovaly. „Město mělo dvě vyhlášky, které se zabývaly propagací hazardu, tedy toho, jak mají například být označeny provozovny, že zde nebudou žádné symboly kasin a automatů, aby sem nelákaly návštěvníky apod. Od 1. 1. je účinným nový zákon o hazardních hrách, a ten všechny tyto věci, které jsme měli ve vyhláškách, upravuje. Obecně závazná vyhláška je tedy teď nadbytečná. Vyhlášky ruší i řada dalších měst. Zákon je totiž natolik tvrdý, že toto vše reguluje sám,“ uvedl na vysvětlenou náměstek primátora Marek Hrvol. Koncem roku končí i tzv. přechodná doba pro herny a kasina. Poté již všechna tato zařízení budou muset splňovat podmínky nového zákona. Kontrola dodržování bude pak nově spadat pod celní správu.

Regulaci provozu heren město zatím řešit nebude


Město Most řešilo nedávno v souvislosti s hazardem i vyhlášku, která se týkala provozu hazardu ve městě. „Navrhovali jsme, co se týče hazardu, jistá omezení a regulaci, které by bylo podle našeho názoru dostatečné, ale zatím jsme pro to nenašli podporu v zastupitelstvu. Uvidíme, jestli se změní situace. Rádi tuto variantu předložíme znova,“ připomněl náměstek Hrvol situaci, kdy část zastupitelů navrhovala nulovou toleranci hazardu. S tím ale další zastupitelé včetně vedení města nesouhlasili. Podle nich je totiž regulovaný hazard v Mostě bezproblémový, a to právě i v souvislosti s novým zákonem, podle něhož budou mít města a obce větší kompetence i v případě zřizování nových heren. Navíc hazard ročně přináší městu Most na zhruba sedmdesát milionů korun, které plynou na podporu sportu dětí a mládeže. O tyto prostředky by město v případě nulové tolerance přišlo. Nevoli k zavedení nulové tolerance přišli na zastupitelstvo vyjádřit i občané, a to zejména z obavy o ukončení činnosti sportovních oddílů a klubů právě pro děti a mládež.
Post date: 2017-10-20 09:17:00
Post date GMT: 2017-10-20 08:17:00