Most na úvod třetího ročníku Superligy malého fotbalu padl v Olomouci

0
701

Tuto sobotu vstoupil Most do již třetího ročníku Superligy malého fotbalu, když vyrazil na hřiště vzdálené Olomouce. Právě proto, aby Mostečtí minimalizovali negativní dopady úmorné cesty, využili na přesun mezi Prahou a Olomoucí vlakové spojení a cesta tak měla pro nominované hráče opět nemalé kouzlo.

K samotnému zápasu na hřiště loni čtvrté Olomouce dorazil tým Mostu ve složení: Bíro – Chábera, Kasal, Michal Macháček, Macko, Matyáš, Nobst, Pátek, Polák, Šebek a Tancoš.

Od úvodního výkopu bylo vidět, že cesta Mostecké nijak nepoznamenala, a ti začali okamžitě ve spolupráci se svým gólmanem Bírem ovládat hřiště. Jejich procentuální kontrola míče byla vskutku drtivá a zachytit s míčem olomouckého hráče bylo v prvním poločase pro fotografa poměrně složité. Jenže fotbal se hraje na góly a v této disciplíně vyznívala mostecká převaha značně platonicky.

Hosté sice kontrolovali, ale přímých střel na bránu měli žalostně málo a byli to naopak domácí, kdo byl z kontrů nebezpečnější. Přesto dokázali jít hráči Mostu do vedení, když po rychlé rozehrávce rohu skóroval Chábera. Olomoučtí však téměř vzápětí vyrovnali a do šaten se šlo v poločase za stavu 1:1.

Druhá půle měla minimálně ze začátku podobný obraz jako ta první a Mostečtí dokázali jít opět do vedení, když přesně mířil Michal Macháček. Olomouc však se svou odpovědí opět dlouho neotálela a během tří minut bylo opět srovnano. Pak už to byla stále se lepšící Olomouc, kdo šel do vedení. Pak ještě Most dokázal pohotově reagovat a po minutě srovnat Kasalem, ale to byl poslední mostecký úspěch. Olomouc se do konce utkání dokázala prosadit ještě dvakrát a první utkání sezony tak Mostečtí na Hané prohráli 3:5.

„Domácí hráli velmi chytře. Jejich obrana byla velmi koncentrovaná stažená do hlubokého bloku a pouze čekali na naše chyby, které se snažili rychlými kontry trestat. Je samozřejmě skvělé, že naprostou většinu zápasu jsme to my, kdo určuje jeho ráz, kontroluje míč a baví diváky, ale rozhodují góly a těch dali prostě domácí více a svou výhru si tak plně zasloužili,“ řekl po zápase vedoucí mosteckého výběru Aleš Janeček.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!