Most se před televizními kamerami postaví Blanensku

0
706

Poté, co výběr Mostu zvítězil ve svých dvou úvodních jarních utkáních DRFG Superligy malého fotbalu, má před sebou vystoupení třetí. Tentokrát se představí ve středu 20.4.2016 od 18:00 na hřišti aktuálně čtvrtého Blanenska a představí se nejen divákům na hřišti, ale rovněž divákům televizním, když zápas bude živě vysílat na svém sportovním kanálu Česká televize.

Most tak pocestuje ke svému nejvzdálenějšímu soupeři a nebude to jen úmorné cestování, s čím se Most bude muset vypořádat. Především se proti němu postaví velmi kvalitní soupeř s několika mimořádnými individualitami, který na svém hřišti zatím podlehl, stejně jako Most, pouze vedoucí Praze. Těmi mimořádnými individualitami je především trio – Ondřej Paděra, Jan Koudelka a Zdeněk Fladr, tedy hráči, kteří jsou aktuálně na prvním, čtvrtém a pátém místě v tabulce střelců DRFG Superligy malého fotbalu. Blanenská ofenzíva tak po právu budí respekt. Na druhou stranu je to Most, kdo vede průběžnou tabulku ligy společně s Prahou, kdo v lize nastřílel nejvíc gólů a kdo má v první desítce jejích střelců hned čtyři zástupce – David Macko (9 gólů), Michal Macháček, Jakub Polák a Jan Pyskatý (všichni 7). Mělo by se tak jednat především o střet velmi kvalitních ofenziv.

V prvním vzájemném měření sil podlehlo Blanensko na půdě Mostu poměrně lehce 5:2. Ovšem je třeba přiznat, že Blanensko nedorazilo v nejsilnější možné sestavě. To by při domácím a navíc televizním zápase nemělo nastat. Ale i Most bude na východ republiky vyrážet ve velmi silném složení.

V zelených mosteckých dresech nastoupí hráči – Ondřej Bíro „C“ v bráně, před ním v poli pak budou hrát Tomáš Karaus, Ladislav Kešner, David Macko, Michal Macháček, Jakub Polák, Tomáš Režný (všichni Gamblers Most), Vít Popelka (Hospoda ULITA), Dominik Onuščák, Jan Pyskatý (oba Inseminátors FC) a Václav Šlégr (FC Jeptišky).

Tyto hráče nominoval k televiznímu utkání mostecký trenér Vojtěch Benda, kterého jsme požádali o komentář jak k mostecké sestavě, tak k soupeři.

„Máme před sebou naše druhé televizní vystoupení (v tom prvním Most na podzim vyhrál 6:5 v Milovicích). Tato televizní utkání jsou specifická a to zejména tím, že oba týmy se vždy představí v nejsilnějších možných sestavách. Zatímco na normální zápasy mají někdy trenéři problém některé hráče přemluvit, v televizi se chce ukázat každý. O to víc musím poděkovat mosteckým hráčům, že s výjimkou jednoho specifického případu zápasu v Jihlavě jsme vždy všechna utkání odehráli ve velmi silné sestavě. Jsem přesvědčen, že i to je jeden z důvodů, proč jsme tam, kde jsme. Proto ani v nominaci proti Blanensku nenajdete žádnou překvapivou novou tvář, ale jde o kluky, kteří za Most nastupují opakovaně, mají vysokou kvalitu a já pevně věřím, že ta kvalita je vyšší, než tomu bude u soupeře“ odpověděl Benda.

„Samozřejmě, že jsme si vědomi kvalit českých reprezentantů Ondřeje Paděry a Jana Koudelky zejména v brejkových situacích. My však opět budeme chtít diktovat tempo hry permanentní přesilovkou hranou s Ondřejem Bírem a já věřím, že Blanensko tak bude mít minimum příležitostí této své zbraně využít. Stále více jsem totiž přesvědčen, že toto je budoucnost malého fotbalu. Nikoliv výborný brankář, který je dobrým hráčem v poli, ale výborný hráč z pole, který je dobrým brankářem. Takto totiž většinu zápasu kontrolujete míč a bez něj soupeř skóruje jen velmi těžko“ dodal s pousmáním Benda.

O tom, jak se Mostu podaří toto předsevzetí naplňovat se mohou diváci přesvědčit prostřednictvím televizních kamer na vlastní oči ve středu 20.4.2016 od 18:00.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!