Homerlive
http://www.homerlive.cz/mostecane-si-uklidi-sve-parky/

Mostečané si uklidí "své" parky
Mostecké parky a veřejná prostranství se budou brzy smejčit. Město se totiž zapojilo do mezinárodní dobrovolnické akce Ukliďme svět/Ukliďme Česko. Ti, kteří se budou chtít zúčastnit a přiložit ruku k dílu, mohou přijít 16. dubna od 9 do 12 hodin na Hrabák, Šibeník či Ressl.

Tyto tři zelené lokality si vybrali sami Mostečané v anketě, kterou vyhlásilo město Most na svých facebookových stránkách. Podle nich totiž právě zde je úklid zapotřebí nejvíc ze všech míst ve městě. „Zájemci mohou přijít kdykoliv v uvedeném čase k mašince na Šibeníku, ke koupališti na Resslu či ke schodišti k parku Hrabák, poblíž zastávky autobusu č. 17. Všichni účastníci dostanou pytle a bude jen na nich, jak dlouho, na jakém konkrétním místě a jak rychle se svého bohulibého úkolu zhostí. Za každou pomoc budeme rádi,“ uvedla tisková mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková. Naplněné pytle s odpadky se poté budou shromažďovat na zpevněných cestách, odkud je budou sbírat a odvážet technické služby ještě ve stejný den.

„Budeme rádi, když se ti, kteří se chtějí této akce zúčastnit, zaregistrují prostřednictvím speciálního formuláře na webových stránkách www.uklidmecesko.cz. Upozorňujeme ale, že tato registrace není podmínkou účasti a rádi uvítáme úplně každého,“ doplnila ještě tisková mluvčí. Registrace poslouží magistrátním úředníkům pro větší přehlednost a rozvržení prací.

Dobrovolnická akce Ukliďme svět se zrodila v roce 2008 v Estonsku. Od té doby se k této myšlence aktivně připojilo více než sto zemí a devět milionů dobrovolníků. V České republice to bude letos potřetí. Tentokrát spojily síly dvě zkušené organizace – Spolek Ekosmák a Český svaz ochránců přírody. Město Most se projektu účastní prvně, do akce se zapojí i místní skauti a žáci některých základních škol.

 
Post date: 2016-04-03 15:50:12
Post date GMT: 2016-04-03 14:50:12