Mostecké muzeum hostilo workshop na téma Cesta Hornického regionu Krušnohoří/Erzgebirge mezi světové dědictví

0
161

Ústecký kraj uspořádal za finanční podpory Ministerstva kultury ČR v Oblastním muzeu a galerii v Mostě, p. o. retrospektivní workshop s mezinárodní účastí. Připomněl dlouhou a spletitou cestu nominace Hornického regionu Krušnohoří/Erzgebirge k úspěšnému zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO, který se uskutečnil 6. července 2019 v ázerbájdžánském Baku.

V rámci workshopu se uskutečnila řada českých i německých přednášek z historie přípravy návrhu tohoto kulturního statku  k zápisu na Seznam světového dědictví. Účastníci byli seznámeni především s jeho dvěma českými součástmi v Ústeckém kraji – Hornickou krajinou Krupka a Hornickou krajinou Vrch Mědník. Dále vyslechli přednášky o roli muzeí při prezentaci a propagaci kulturních statků, shlédli doprovodnou výstavu a seznámili se s novými metodami skenování a zobrazování hornických děl, památkových objektů a muzejních expozic.

Nad akcí převzala záštitu Jitka Sachetová, členka Rady Ústeckého kraje pro oblast kultury a památkové péče a Václav Girsa, prezident Českého národního komitétu ICOMOS (Mezinárodní rady památek a sídel).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!