Mostecké školáky vystřídali řemeslníci

0
956

V mosteckých základních školách a školkách je navzdory prázdninám rušno. Děti ve školách totiž vystřídali řemeslníci a v řadě z nich provádějí nutné a plánované opravy. Letos za zhruba jedenáct milionů korun.

Zejména jídelny a toalety, které denně během školního roku využívají stovky žáků i učitelů, procházejí zátěžovým testem. Je proto nutné zejména tato, ale i další zařízení předškolních i školních budov stále opravovat.

„Investičních akcí, které připravujeme a které jsou již v běhu, je stejně jako v minulých letech celá řada. V případě základních škol jde například o výměnu osvětlení ve třídách na 15. a 18. ZŠ, malířské a lakýrnické práce na 3., 7., 10. a 18. ZŠ nebo výměnu podlah v některých třídách nebo v tělocvičně na 3., 7., 8., 10., 11., 14. a 18. ZŠ,“ uvedl tiskový mluvčí mosteckého magistrátu Petr Baraňák. Do oprav základních škol letos město investuje téměř šest milionů korun. „Navíc si některé opravy financují samy školy ze svého rozpočtu,“ podotýká dále tiskový mluvčí s tím, že v případě základních škol se jedná o další opravy v rozsahu dvou milionů a osmi set tisíc korun. Většina základních škol také prošla v minulých letech zateplováním a výměnou oken a dveří. Částečně zateplena byla například 3. ZŠ, a to pavilon s bazénem. Energeticky úsporná je také 4. ZŠ, 5. ZŠ, 7. ZŠ, 8. ZŠ, 10. ZŠ, 11. ZŠ a 14 ZŠ. Schází ještě zateplit čtyři základní školy, a to 1. ZŠ, 15. ZŠ, 18. ZŠ a dokončit by se mělo zateplení i u 3. ZŠ.

Město se během prázdnin zaměřuje ale i na mateřské školy. „V ulici Jana Kříže projdou generální opravou sociální zařízení, v Albrechtické ulici dojde k výměně potrubí ve sklepě, v Hutnické ulici se pak bude jednat o opravu odpadu a v Lidické ulici o opravu vchodové rampy. Celkem se jedná o desítky větších i menších investičních akcí,“ uvedla vedoucí odboru investic mosteckého magistrátu Olga Vyleťalová.

Do mateřinek poputuje z městské kasy na plánované opravy celkem pět milionů korun. Další opravy za zhruba sedm set šedesát tisíc korun si uhradí mateřinky ze svého rozpočtu. „Co se týče zateplování, mostecké mateřinky jsou v dobré kondici a všechny mateřské školy jsou zateplené, tedy všech osmnáct objektů spadajících pod čtyři mateřské školy v Mostě,“ ujistil dále tiskový mluvčí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!