Mostecký Rokáč Vinohrady oslaví druhé narozeniny

0
203

cumbal4Mostecký Rokáč Vinohrady slaví druhé narozeniny. V pátek 29. března od 20 hodin zve Mostecký hudební spolekna narozeninový koncert. Zahrají domácí CUMBAL (foto vlevo), kteří si jako hosta pozvali punk-rockovou partu IDIO & IDIO (úvodní foto) z Ústí.

Před dvěma roky parta nadšenců, sdružených v Mosteckém hudebním spolku, obnovila činnost nejstaršího hudebního klubu na Mostecku. Rokáč, založený v roce 1995, je nejstarším, dosud fungujícím, hudebním klubem v Mostě a širokém okolí. Hlavním posláním spolku je podpora regionálních hudebníků, interpretů a tvůrců různých hudebních žánrů. Spolek organizuje setkávání hudebníků, které slouží jak ke vzájemnému poznávání a inspiraci, tak i k individuálním prezentacím a společným hudebním produkcím. Členy spolku jsou hudební nadšenci, kteří klub provozují po práci, jako svého koníčka. Z toho důvodu je klub otevřený pouze v pátek večer, příležitostně v sobotu.

Za dva roky své činnosti uspořádal Mostecký hudební spolek v Rokáči Vinohrady 128 koncertů, na kterých vystoupilo více jak 200 kapel a sólových muzikantů z Čech, Moravy, Slovenska, Německa, Belgie, Francie, Kanady a USA. Klub není žánrově nijak vymezen – hraje se vše od metalu, rocku, punku, jazzu až k folku. Kromě pravidelných pátečních koncertů jsou dveře Rokáče Vinohrady otevřeny i začínajícím muzikantům, kteří se setkávají na akcích jako Open Mic, Jam Sessions či veřejných zkouškách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!