Homerlive
http://www.homerlive.cz/mostecti-a-litvinovsti-skauti-poradaji-tabory/

Mostečtí a Litvínovští Skauti pořádají tábory
Letos na skautských táborech  stráví prázdniny téměř 30 tisíc kluků a holek. Nejinak tomu bude i na Mostecku Skautské dobrodružství letos opět děti zažijí na více než tisícovce táborů po celé zemi. Se zvyšujícím se zájmem o skauting roste také počet dětí, které se letního skautského tábora účastní. Stejně jako v průběhu roku ve skautském oddíle se i na táboře učí zejména samostatnosti, spolupráci v partě kamarádů, orientaci v přírodě či třeba vaření. A čeká je samozřejmě spousta her.

"Ve skautu jsem jako dítě byla nadšená tím, že nám vedoucí dali důvěru, že leccos dokážeme. Řekla bych, že v dnešní době je to ještě důležitější. Že se z dětí často dělají neschopné, nesamostatné bytosti. Raději ať sedí u počítače, aspoň se jim nic nestane. Skaut naopak dostane do ruky sekyrku, pilu, naučí se s ní zacházet, je schopný ohlídat v noci tábor. Ze společnosti se vytrácí důraz na to, aby děti věřily samy sobě a také svým kamarádům, že jim v těžké situaci pomohou. Věřím, že skaut v dětech toto zdravé sebevědomí probouzí." říká Ester Janečková, skautská vedoucí, herečka a televizní moderátorka.

Na Mostecku vyrazí na některý z 11 skautských pobytových nebo příměstských táborů, pořádaných skautskými středisky v Mostě nebo v Litvínově, více jak pět stovek dětí. Průměrná délka skautských táborů je 14 dní, najdou se však i tábory, na kterých stráví děti v přírodě i tři týdny. Většinou se jedná o tábory s podsadovými stany nebo indiánskými tee-pee. Skautské letní tábory jsou vyvrcholením celoroční činnosti oddílů. „Skautské tábory schvaluji. Dítě je zpravidla členem oddílu, takže na táboře zažívá to samé, co v průběhu roku a jednotlivé účastníky, děti i vedoucí zná. Je to vhodná volba, zejména jede-li dítě na tábor poprvé," dodává doc. PhDr. Jan Lašek, CSc. z Katedry pedagogiky a psychologie Univerzity Hradec Králové.

„Na skautských táborech je důležité také to, že se na něm všichni - přiměřeně svému věku -podílejí. Pomáhají s jeho stavbou, přípravou jídla nebo programu,“ uvádí Josef Výprachtický, starosta Junáka - českého skauta. Průměrná cena skautského tábora se pohybuje mezi 800 a 1000 Kč za týden, tato výjimečná cenová dostupnost je daná zejména tím, že se jedná o tábory nekomerční a vedoucí na těchto táborech působí jako dobrovolníci, přípravě a pobytu na nich věnují svou vlastní dovolenou.

Junák – český skaut je největší výchovnou organizací pro děti a mládež v Česku. Za posledních 10 let se počet skautek a skautů v zemi zvýšil ze 40 tisíc na 55 tisíc. Skauting vede k formování charakteru, přináší mladým lidem dobrodružství a partu kamarádů. Je největším hnutím pro děti a mládež na světě – hlásí se k němu okolo 50 milionů dětí a mladých lidí ve 216 zemích světa

Více na http://www.skauting.cz/most

Tábory pořádané středisky v Mostě a Litvínově

 • 3.7. – 16.7. – Kalek (okr. Chomutovv)

 • 16.7. – 30.7. – Kalek (okr. Chomutovv)

 • 16.7. – 30.7. – Hraběšín (okr. Kutná Hora)

 • 23.7. – 13.8. – Nové Hamry (okr. Karlovy Vary)

 • 30.7. – 13.8. – Kryštofovy Hamry (okr. Chomutov)


 

Příměstské tábory a tábory spolupořádané mosteckým skautským střediskem (ve spolupráci s Centrem RADOST a ZO OS Kovo Buzuluk Komárov)

 • 1.běh – 11.7.- 15.7.

 • 2.běh – 18.7. – 22.7.

 • 3.běh – 8.8. – 12.8.

 • 4.běh – 22.8. – 26.8.

 • 23. 7. – 30. 7. 2016 – chatkový tábor Jílové (okr. Děčín)

 • 2.7. – 16.7. – LDT Smetanova Lhota – 1.turnus (okr. Písek)


 Post date: 2016-06-29 11:32:14
Post date GMT: 2016-06-29 09:32:14