Muzeum trhá rekordy návštěvnosti, zajeďte se podívat také…

0
71
Mimořádnému zájmu návštěvníků se letos těší expozice Oblastního muzea v Děčíně, příspěvkové organizace Ústeckého kraje. V červenci si do něj našlo cestu přes 4 tisíce návštěvníků, což je dosud nejvyšší počet za jeden kalendářní měsíc. Celkový počet návštěvníků v letošním kalendářním roce již překročil hranici 12 tisíc návštěvníků.

 

Již v polovině letní sezóny máme větší návštěvnost než jindy za celý rok,“ říká ředitel muzea Vlastimil Pažourek. Hlavním magnetem je v současnosti výstava sběratelských předmětů ze světa mladého kouzelníka nazvaná Harry Potter aneb Mudlové přijeďte express! Velmi pozitivní reakce ale zaznamenala také nedávno otevřená expozice Naděje, zklamání, strach, která představuje obyčejný život obyvatel Děčína v mimořádné době mezi lety 1938-1946.

Další novinkou, kterou letos muzeum představilo, je lodní trenažér, ve kterém si děti i dospělí mohou vyzkoušet řízení nákladní lodi Kaňonem Labe mezi Děčínem a Hřenskem. „Základem trenažéru je plně dochovaná kabina skutečné lodi, kterou jsme díky mimořádné dotaci od Ústeckého kraje, našeho zřizovatele, mohli napojit na projektor a reproduktory,“ vysvětluje ředitel Pažourek.

Trenažér tak umí zprostředkovat všechny manévry skutečného plavidla. Reaguje na otáčení kormidelního kola, přidání plynu, návštěvníci ale mohou také zapnout světla, rozeznít klakson, nebo prostřednictvím lodního telegrafu předat pokyny do strojovny.

Více informací o výstavách a chystaných kulturních akcích naleznete na stránkách www.muzeumdc.cz a na Facebooku Oblastního muzea Děčín.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!