Na lyže a běžky do Krušných hor

0
350
Zima ještě ani zdaleka neřekla své poslední slovo a lyžařské areály v Krušných horách nabízí upravené sjezdovky. Stačí jen vyrazit do hor a užít si tu pravou zimu za humny.
SKIAREÁL KLÍNOVEC KRUŠNÉ HORY – LOUČNÁ POD KLÍNOVCEM
Pouhých 120 km od Prahy, 100 km od Plzně a 15 km od Karlových Varů najdete kompletní zázemí špičkového lyžařského střediska. Areál nabízí 18 km sjezdovek se 4 lanovkami, 5 vleky a 3 lyžařskými pásy v dětských parcích. Nová sjezdovka do Jáchymova s délkou 2 950 m a šířkou až 100 m patří k nejdelším  a nejširším sjezdovkám v České republice. Vyznavači freestylu ocení funpark s překážkami a skoky. Skiareál nabízí půjčovny lyžařského vybavení, lyžařské školy a kvalifikované instruktory. Vícedenní skipasy jsou platné i pro sousední areál Fichtelberg v Německu. Interskiregion Fichtelberg – Klínovec nabízí celkem 34 km sjezdovek, 1 kabinovou lanovku, 6 sedačkových lanovek a 11 vleků. Skibus je zdarma. Pro běžkaře je udržováno 50 km běžeckých tratí. Bohaté občerstvení samozřejmostí.
Kontakty:  Telefon: +420 415 240 240 E-mail: info@klinovec.cz Web: www.klinovec.cz
Parkování na Klínovci zdarma!
SKIAREÁL ČESKÝ JIŘETÍN KRUŠNÉ HORY – ČESKÝ JIŘETÍN
Lyžařský areál s nejvyšším počtem zimních slunečných dnů v ČR disponuje čtyřmi vleky a dětským lyžařským hřištěm s vlastním malým vlekem. Nechybí také lyžařská škola pro děti a začátečníky jak sjezdového lyžování, tak snowboardu. Ubytovat se je možné v chatách, apartmánech, penzionech i roubenkách. Vleky pro děti do 6 let v doprovodu dospělé osoby ZDARMA! Samozřejmostí jsou běžecké trati s propojením do Německa.
Kontakty: Telefon: +420 737 153 933, 607 440 328 E-mail: vlscj@seznam.cz Web: www.ski.ceskyjiretin.cz
SKIAREÁL KLÍNY KRUŠNÉ HORY – KLÍNY
Rodinné středisko v Krušných horách vzdálené pouhých 6 km od Litvínova a 90 km od Prahy. Skiareál Klíny nabízí 5 technicky zasněžovaných sjezdovek, novou čtyřsedačkovou lanovku Doppelmayr, 2 lyžařské vleky i dětský koberec v lyžařské škole, skibar Mamut či občerstvení na svahu. Vícedenní skipasy jsou platné i na každodenní večerní lyžování. Na běžkaře čekají desítky kilometrů upravovaných tratí. Rodinnému areálu dominuje tříhvězdičkový hotel Emeran s kompletním welnes servisem. Ubytování nabízí další chaty a penziony.
Kontakty:  Telefon: +420 727 803 833 E-mail: ski@kliny.cz Web: www.kliny.cz
SKIKLUB TELNICE KRUŠNÉ HORY – ZADNÍ TELNICE
Nejvýchodněji položené lyžařské středisko Krušných hor se sedačkovou lanovkou a 6 vleky dlouhými až 900 m na devíti propojených severních sjezdovkách všech stupňů obtížnosti. Samozřejmostí je umělé zasněžování, občerstvení, půjčovna lyžařského vybavení i profesionální lyžařská škola. Běžkaři mohou využít upravené tratě směrem na Komáří hůrku, Cínovec, Nakléřov, Panenskou a do Tisé.
Kontakty:  Telefon. +420 602 434 113 E-mail: ivan.soukup@ski-telnice.cz  Web: www.ski-telnice.cz
SKIAREÁL PYŠNÁ KRUŠNÉ HORY – VYSOKÁ PEC – PYŠNÁ
Lyžování pro celou rodinu nabízí areál se dvěma sjezdovkami, dětským skiparkem a snowparkem, večerním lyžováním. Dopravu zajišťuje pravidelný skibus. Lyžařská škola nabízí privátní i skupinovou výuku sjezdového lyžování a snowboardu.
Kontakty:  E-mail: Ik-jirkov@volny.cz  Web: www.skipysna.cz
SKIAREÁL MEZIBOŘÍ KRUŠNÉ HORY – BLATNO
Sjezdovka v Meziboří je udávaná jako středně obtížná, její délka je 537  m a převýšení je 135 m. Vlek Tatrapoma přepraví 410 os./hod. Sjezdovka nabízí také umělé zasněžování a večerní lyžování. Občerstvení v areálu, doprava možná i MHD. Nadmořská výška: 568 – 703 m.
Kontakty:  Telefon: +420 728 472 246 E-mail: mezibori@mezibori.cz  Web:  www.mezibori.cz
SKI KOMÁŘÍ VÍŽKA KRUŠNÉ HORY – HORNÍ KRUPKA
Rodinný lyžařský areál nabízí cvičnou louku, slalomový i dětský svah se třemi vleky. Součástí nabídky je lyžařská škola pro děti i začátečníky, občerstvení a ubytování. Pro běžkaře jsou v místě upravené běžecké tratě. Občerstvení, odpočinek a krásný výhled do kraje poskytuje několik restaurací, hotelů a penzionů.
Kontakty:  Telefon: +420 736 487497 E-mail: vlach.elektro@volny.cz  Web: www.skikomarivizka.cz
SPORT CENTRUM BOUŘŃÁK KRUŠNÉ HORY – NOVÉ MĚSTO
Lyžařské středisko Bouřňák se nachází na hřebenech Krušných hor v obci Mikulov asi 15 km od lázeňského města Teplice a přibližně 100 km od Prahy. Návštěvníkům nabízí 5 sjezdovek různé obtížnosti, lyžařskou školu pro děti a začátečníky, snowpark, trať pro skialpové lyžování, téměř 60 km upravených běžeckých tratí s napojením na Krušnohorskou magistrálu, občerstvení a ubytování.
Kontakty:  Telefon: +420 606 448 898  E-mail: pavel.tetrev@seznam.cz  Web: www.scbournak.cz
SKIAREÁL HORNÍ HALŽE U MĚDĚNCE KRUŠNÉ HORY – HORNÍ HALŽE U MĚDĚNCE
Horní Halže se nachází v blízkosti obce Měděnec a nabízí lyžování na upravované sjezdovce dlouhé 500 m s převýšením 110 m a pro malé děti také bobování a sáňkování. Vlek je v provozu o víkendech, prázdninách a svátcích. Pro běžkaře je nedaleko areálu napojení na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu.
Kontakty: Telefon: +420 604 290 030 E-mail. petricekt@yahoo.com  Web: www.horni-halze.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!