Neboj se, odpoj se

0
274

Téměř šedesát organizací z České republiky se připojilo ke kampani „Týden rodiny offline“, jejímž cílem je upozornit na nadužívání moderních technologií a jeho negativní dopady na rodinné vztahy. Záštitu nad Rodinou offline 2018 přijal také 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

 

 

 

V květnu byl zahájen již třetí ročník osvětové kampaně Týden rodiny offline „neboj se, odpoj se“. Ta spolu s Unií center pro rodinu a komunitu oslavuje Mezinárodní den rodiny a upozorňuje na problematiku závislostí na digitálních technologiích, které vznikají velmi plíživě, ale výrazně ovlivňují fungování rodin a vztahů v nich. Do kampaně jsou přihlášeny aktivity pro veřejnost, které splňují podmínku – offline (akce se koná bez využití a používání digitálních technologií – mobilů, tabletů, počítačů atp.) Kampaň tak představuje ideální příležitost k aktivitám jak samotných rodin, tak organizací, které připravují nejrůznější „offline“ aktivity, jako výlety do přírody, pikniky, turnaje ve stolních či sportovních hrách, besedy s odborníky a další akce.

 

„Nadměrné užívání digitálních technologií způsobuje zdravotní problémy a zhoršuje mezilidské vztahy. Abychom účinně předcházeli závislostem na nových technologiích, musíme začít u sebe. Jako rodiče jsme pro děti vzor, který napodobují. Osvětou pomáháme českým rodinám uvědomit si důležitost v oblasti vyváženosti online a offline každodenních aktivit, přípravy dětí na používání internetu a zároveň důležitost aktivního trávení času spolu. Prevence je pro nás stejně důležitá, jako samotná léčba závislostí“ říká Lenka Ackermannová, ředitelka Centra Generace Jablonec z. s.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!