Nedonošená mimina zahřejí chobotnice

0
360

Neonatologická klinika Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem získala padesát háčkovaných chobotniček pro nedonošená miminka.

„Pro naše nejmenší pacienty mají chobotničky velký význam. Nejenže novorozence zklidňují, miminka si s chapadýlky hrají a mnohem méně se personál setkává s tím, že si vytahují například kanyly nebo výživové sondy. Chobotnička bývá první hračkou pro miminko po jeho narození, kterou si díky dárcům odnáší domů,“ uvedla hlavní sestra oddělení Markéta Svobodová.

Helena Svatková, vedoucí klubu dovedných rukou pro seniorky při ústeckém Domu dětí a mládeže, doplnila, že jde o druhou várku chobotniček pro ústeckou neonatologickou kliniku. „Uháčkovaly je pro miminka bývalé zaměstnankyně na železnici, které jsou již v důchodu a navštěvují klub. V únoru letošního roku od nás hlavní sestra, Markéta Svobodova, získala prvních padesát uháčkovaných chobotniček. Slíbila jsem, že ji letos navštívím ještě jednou a zase přinesu padesát chobotniček. Tímto plním slib. Máme všichni z toho velkou radost, že můžeme pomoci,“ řekla Helena Svatková.

Neonatologická klinika je jedním ze dvou perinatologických center Krajské zdravotní, přičemž druhé se nachází v mostecké nemocnici. Obě zdravotnická pracoviště spadají mezi dvanáct center v celé České republice. V rámci třístupňové diferencované péče ústecká neonatologická klinika zajišťuje všechny tři úrovně péče o novorozence, od péče o fyziologické novorozence přes intermediární až po nejvyšší intenzivní resuscitační péči. Spádová oblast kliniky přesahuje hranice Ústeckého kraje a sahá až do kraje Libereckého.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!