Homerlive
http://www.homerlive.cz/nejslavnejsiho-mima-uvidite-ve-stredu-18-9-v-mosteckem-divadle/

Nejslavnějšího mima uvidíte ve středu 18.9. v mosteckém divadle
Městské divadlo Most uvede 18.9. od 19 hodin divadelní hru DEBURAU. Životní příběh nejslavnějšího mima s českými kořeny. Jean Gaspard Deburau, muž, který rozdával smích a štěstí, a sám zůstával smutným králem ticha.
Jean-Baptiste Gaspard Deburau (vlastním jménem Jan Kašpar Debrio alias Dvořák) byl francouzský mim a herec narozený v Čechách, nejvýraznější představitel evropské pantomimy 19. století. V představení, které na mostecké scéně uvede Městské divadlo Mladá Boleslav, jej ztvární Radim Madeja, Držitel Ceny Thálie 2015 za mimořádný herecký výkon v představení Novecento. Radima Madeju mostečtí diváci znají z místního divadla, odkud v září 2014 odešel do mladoboleslavského angažmá. Dále hrají Svatava Hanzl Milková, Malvína Pachlová, Milan Ligač a další. V inscenaci se střídají ukázky z komedií, ve kterých Deburau hrál, a jeho životní osudy.


Do ordinace doktora Ricorda vstoupil jednoho listopadového večera roku 1840 hubený, černě oděný muž.  "Jste nemocen, pane?". "Ano, doktore. Myslím, že smrtelně." "Co je vám?"
"Jsem smutný, melancholický. Trpím, a nevím proč. Trápím se. Srdce mě bolí. Bojím se lidí, i sebe. Nemohu spát." "To není smrtelné. Vím o léku pro vás. Běžte se podívat do divadla na Deburaua!"
Bledý muž se uklonil a řekl smutně: "Já jsem Deburau, doktore."
Post date: 2019-09-16 15:01:31
Post date GMT: 2019-09-16 13:01:31