Homerlive
http://www.homerlive.cz/nejsme-blazni-a-burici-jen-toho-mame-dost/

Nejsme blázni a buřiči, jen toho máme dost!
Mostem se šíří další petice zaměřená na zhoršující se situaci s nepřizpůsobivými občany. „My, občané ČR, už toho máme dost. A proto vás, politiky, vyzýváme „Už dost!!! Chraňte svůj lid a jeho důstojný život“, píše se v petici, která už několik týdnů koluje městem.

„Založili jsme petici měst Most, Teplice a Dubí, kterou v tyto dny roznášíme po úřadech, obchodech, institucích a radnicích. Nejsme blázni ani buřiči, jen máme už toho dost! Žít za těchto současných podmínek v našem městě Most a přitom nic nedělat, už nelze,“ říká spoluzakladatel petice a podnikatel Petr Repáč z Mostu.

Petice vyzývá vrcholné i komunální politiky, aby například časově omezili pobírání veškerých sociálních dávek, aby vyplácení dávek bylo podmíněno veřejně prospěšnými pracemi alespoň 20 hodin týdně. Autoři petice požadují také důsledné prošetření reálných výsledků činnosti neziskových organizací, prošetření jejich nakládání s dotacemi a omezení dotací a ukončení spolupráce s pochybnými organizacemi. „Nechceme, aby se naše město dostalo do stejného stavu, jako je dnes například Janov. Nechceme, aby se nadále snižovala životní úroveň slušných lidí na úkor těch, kteří pochopili, jak snadno lze využívat sociální systém. Nevadí nám slušní cikáni, ale ti, kteří na tomto podivně nastaveném systému parazitují,“ doplnil Petr Repáč a ještě dododal: „Kdo má zájem nás podpořit v boji s neutěšenou situací v našem městě, petici může přijít podepsat například do Centra zdraví Salvare – boční vchod do mosteckého Prioru, směrem od Repre.“
Post date: 2017-10-20 09:02:57
Post date GMT: 2017-10-20 08:02:57