O minifestival sportu byl opět velký zájem

0
1222

Děti v Mateřské škole v Ladově ulici dostali v rámci minifestivalu sportovních klubů cenu pro nejaktivnější mateřskou školu. Sportovní vybavení a hry si děti zasloužily za to, že se jich z mateřinky zúčastnilo nejvíce ze všech škol a školek.

Cenu dětem předal předseda Sdružení sportovních klubů Litvínov a člen správní rady Pro Litvínov Marek Tomčík. „Minifestival společně pořádáme každý rok. Cílem je představit rodičům a dětem sportovní kluby v Litvínově. Jak náročné jsou jednotlivé sporty na čas a kondici dítěte. Kolik který sport bude rodiče stát. Děti si mohly samy na místě vyzkoušet, jak jim vybraný sport jde a jestli je baví,“ říká o akci Marek Tomčík.

Na posledním minifestivalu sportovních klubů se představilo osmnáct sportovních klubů z Litvínova. „To jsou všechny, které jsou sdružené v SSK Litvínov a zabývají se dětmi a mládeží,“ doplnil Marek Tomčík. Na sportovní kluby se přišlo podívat 650 dětí nejen z Litvínova, ale také z okolních měst a obcí, dokonce i z Mostu. „Novinkou posledního minifestivalu byla soutěž pro všechny mateřské a základní školy. Nejvíce dětí přišlo z MŠ Ladova. Na druhém místě se umístila SSZŠ Litvínov,“ prozradil pořadí škol Marek Tomčík. Ten také jako předseda SSK Litvínov vítěznou školku odměnil. Pořídil sportovní vybavení za pět tisíc korun, které osobně dětem ve školce předal. „Jsou to hry, které v dětech vzbudí zájem o sport a zároveň přispějí k jejich rozvoji. Je dobré vést děti k lásce ke sportu už v mateřské škole. Začínat se ale samozřejmě musí hrou. Děti musí sportovní aktivity především bavit,“ míní předseda sportovních klubů. V Litvínově mají děti díky SSK Litvínov ohromné možnosti. „Se sportem u dětí to v Litvínově není špatné. Zhruba kolik dětí nám odroste, tolik malých sportovců přijde. Snažíme se ale stále přivést ke sportu více dětí. V Litvínově zatím nesportuje 60 procent dětí, které by sportovat mohly. A to je obrovský potenciál. Věřím, že se nám podaří pomoci alespoň části těchto dětí objevit v sobě lásku ke sportu,“ uzavřel Marek Tomčík.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!