Odstraňování ekologických škod pokračuje

0
213

Na krajském úřade proběhlo setkání se zástupci obcí zařazených do Koncepce řešení ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji, tedy z takzvaných 18 ekomiliard. Účastníky semináře nejprve přivítal první náměstek hejtmana Martin Klika. Zástupci Ústeckého kraje, Ministerstva financí a Ministerstva průmyslu a obchodu poté předali obcím aktuální informaci o realizovaných projektech a čerpání finančních prostředků.

Představeny byly projekty z Mostecka, Chomutovska, Teplicka a Ústecka, které byly v doposud v rámci 18 ekomiliard dokončeny. Zástupci obou ministerstev informovali o plánované již 4. aktualizaci koncepce, kdy bude zjišťován stav připravenosti jednotlivých projektů. Zároveň obce dostanou možnost zařadit do Koncepce nové projekty zaměřené na revitalizaci území zasaženého v minulosti těžbou hnědého uhlí.

Odbor strategie, přípravy a realizace projektů poskytuje obcím metodickou  podporu při přípravě projektů a žádosti o jejich úhradu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!