Parkoviště v Halasovce už nepatří policii

0
1311

Na hlídaných parkovištích pod patronací mosteckých strážníků se uvolnila místa. Obyvatelé lokality podél ulice Žatecká tak mají příležitost si zde bezpečně zaparkovat svá vozidla. Volné kapacity jsou tu i přesto, že se zde jednoho svého parkoviště městská policie zbavila.

Městská policie provozuje v Mostě nonstop parkoviště v ulicích Pionýrů, Františka Halase, Okružní, Josefa Ševčíka a 1.máje. Ve dvou z pěti lokalit, kde městská policie provozuje nonstop parkoviště, se uvolnilo celkem 65 míst. „V současné době je 35 volných parkovacích míst v ulici Pionýrů a 30 jich je k dispozici v ulici Františka Halase,“ upozorňuje tisková mluvčí mostecké městské policie Ilona Kozlová obyvatele Mostu. Volné kapacity se uvolnily v ulici F. Halase i přesto, že zde městským strážníkům jedno z parkovišť ubylo. „Jedná se o parkoviště v ulici F. Halase pod kordy, kde dlouhodobě lidé parkovali jen zřídka a parkoviště tak bylo z velké části nevyužívané. Tento prostor už od konce července nepatří pod správu městské policie,“ potvrdila tisková mluvčí. Prostor, kde ještě donedávna hlídané parkoviště městské policie fungovalo, patří do vlastnictví soukromé osoby. Otázkou zůstává, k čemu bude plocha dál sloužit. V době, kdy nebylo ještě oplocené a placené, tu totiž bylo mnohdy plno.

Parkování na hlídaných parkovištích Mostečané však hojně využívají. I když se před nedávnem navýšila cena parkovného. Mají totiž řadu výhod. „Za měsíční či jednorázový poplatek získá řidič pro své auto místo k zaparkování a nemusí pokaždé, když přijíždí domů, hledat volný prostor k odstavení vozu. Vozidlo je tu navíc v absolutním bezpečí. Lidé si nemusejí lámat hlavu, zda jim vozidlo někdo nevykrade či nepoškodí vandalové apod.,“ vyjmenovala dále policejní mluvčí.

Bezkonkurenčně plné parkoviště, na které lidé čekají dlouhé pořadníky, se nachází naopak v sídlištních lokalitách v ulici Okružní či 1. máje.

Za kolik vám auto ohlídají…

Na hlídaných parkovištích mohou lidé využít dlouhodobého nebo krátkodobého parkování. Při dlouhodobém parkování je s majitelem vozidla uzavřena smlouva na dobu neurčitou. Při dlouhodobém parkování platí majitel vozidla měsíčně 550 korun, u krátkodobého uhradí 50 korun za den. „Krátkodobé parkování využívají ti, kteří odjíždějí na dovolenou a neberou si vůz s sebou, mají jednání na úřadech nebo jsou na návštěvě u příbuzných,“ uvádí Ilona Kozlová.

Kam se přihlásit…

Žádost je k vyzvednutí a vyplnění přímo na parkovištích či ve služebně Městské policie Most v ulici Vladislava Majakovského. Existuje i možnost žádost vyplnit elektronicky doma a odeslat ji na e-mail: miroslava.fischerova@mp-most.cz. „Po vyplnění jsou žadatelé zařazeni do pořadníku a ke konci srpna budou telefonicky kontaktováni k vyřízení formalit,“ uvedla Ilona Kozlová. V druhé polovině srpna se mohou občané dotazovat na telefonním čísle 476 448 721.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!