Policejní kontroly se zaměřily na migranty

0
910

Na severu Čech probíhala bezpečnostní akce, při níž se policisté cizinecké policie zaměřili na kontrolu migračních tras vedoucích přes teritorium Ústeckého kraje směrem do SRN, kontrolu vytipovaných tržnic a ubytovacích zařízení a dodržování pobytového režimu cizinců v Ústeckém kraji. Cílem akce bylo posílení schengenského vnitrostátního pátrání se zaměřením na pátrání po osobách a věcech, zejména nelegálně migrujících osobách do schengenského prostoru, na odhalování omamných a psychotropních látek, zejména metamfetaminu a marihuany, a dále dohlížet a kontrolovat oprávněnost pobytu cizinců na území dle zákona o pobytu cizinců.

Policisté zkontrolovali 830 osob, z nichž bylo 669 cizinců. Zkontrolováno bylo celkem 101 vozidel, mimo jiné také 10 autobusů a 5 vlakových spojů. Policisté za porušení dopravních předpisů pokutovali 3 hříšníky.

V průběhu akce zajistila policejní hlídka v jednom z kontrolovaných vlaků Albánce, který má podle zjištění v informačních systémech zakázaný vstup do Schengenského prostoru. S cizincem bude zahájeno řízení o správním vyhoštění.

Policisté dále vypátrali dva slovenské státní příslušníky, po jejichž místě pobytu pátrali policisté ze Slovenska.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!