Homerlive
http://www.homerlive.cz/policiste-poradi-seniorum-jak-se-chovat-v-krizovych-situacich/

Policisté poradí seniorům, jak se chovat v ohrožení
Mostečtí senioři dostanou od mosteckých strážníků preventivní lekce. Ty by jim měly pomoci dát návod, jak se zachovat v nejrůznějších situacích, při nichž by bylo ohroženo jejich bezpečí.

Během několika seminářů, které se budou konat každou dubnovou středu od 15.30 do 16.30 hodin v Informačním centru městské policie v pasáži U Lva, dostanou poučení a rady, kam zavolat o pomoc, co udělat, když se stanou obětí přepadení nebo jak si bezpečně vybrat hotovost například z bankomatu.

První beseda se uskuteční již ve středu 6. dubna. Na ní se senioři dozví, kdy a jakou pomoc přivolat. „Poučíme a seznámíme seniory s nejdůležitějšími telefonními čísly i s tím, jak přesně vést takový typ telefonického rozhovoru a co důležitého je třeba v určitých situacích nahlásit,“ sdělila tisková mluvčí Městské policie v Mostě Ilona Kozlová.

Druhou středu v dubnu, 13. dubna, bude na tématu výběr peněz z bankomatu, zabezpečení vstupu do domu nebo řešení nepříjemné situace se zabouchnutými dveřmi. Ve středu 20. dubna budou senioři debatovat o všem, co souvisí s dopravou, a 27. dubna se pak preventisté budou věnovat podvodným inzerátům, přepadením nebo domácímu násilí. „Témata besed máme daná, ale podle zájmu účastníků se budeme snažit vyjít vstříc i jiným námětům či požadavkům. Senioři jsou rizikovou skupinou, proto jsme také připravili tyto kurzy a vybrali nejožehavější a aktuální témata,“ vysvětlila dále tisková mluvčí. Zatím jsou připraveny besedy jen čtyři. Preventiské se ale nebrání i dalšímu pokračování. Bude prý záležet na zájmu a ohlasech. „Od účastníků budeme také čerpat náměty pro případná další setkání,“ dodala mluvčí Ilona Kozlová.
Post date: 2016-04-03 18:01:05
Post date GMT: 2016-04-03 17:01:05