Porodnice získala za šetrné porody certifikát

0
1123

Certifikát za šetrnou medikaci při vedení porodů, v rámci projektu Přirozený porod, převzali zástupci porodnice teplické nemocnice.

Certifikát teplická porodnice získala za splnění velmi přísných kritérií. Svědčí o tom i fakt, že z celkového počtu 17 porodnic z celé České republiky zapojených do projektu dosáhlo nejvyššího ocenění „jen“ 20 procent. „Získání certifikátu nás velmi těší, protože zásady vedení přirozeného porodu mají na našem oddělení tradici již od počátku 90. let minulého století, kdy můj předchůdce primář Kahánek začal po zkušenostech ze zahraničí – především z Anglie, tento způsob porodu zavádět,“ říká primář Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Teplice Michal Šoltés. V loni v teplické porodnici porodili 774 dětí a v letošním už 337. „Preferujeme fyziologický způsob vedení porodu, dle přání či porodního plánu rodičky. Rodičky se k nám rády vracejí, oceňují osobní kontakt při podávání informací a především domácí prostředí menší porodnice. Tento certifikát určitě jejich zájem o naše oddělení ještě zvýší,“ těší zisk ocenění primáře Gynekologicko-porodnického oddělení.

K realizaci projektu Přirozený porod v porodnici od roku 2014 spojili své síly autor projektu Kvalita očima pacientů Tomáš Raiter a Babyweb.cz – jeden z nejsledovanějších internetových portálů zaměřených na problematiku těhotenství, mateřství a rodičovství. Cílem projektu je motivovat ke změně jak porodnice, tak i rodičky. Porodnice projekt motivuje k tomu, aby s rodičkami více a lépe komunikovaly a aby se snažily vytvářet v porodnicích vlídnější prostředí, ve kterém by se mohly rodičky cítit jako doma. Rodičkám má projekt ukázat, že existují porodnice, které chtějí vyjít vstříc jejich požadavkům a ve kterých je možné rodit nejen bezpečně, ale také příjemně a podle svých představ.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!