Porušené paragrafy (8. týden)

0
142
Zfetovaná řídila i s dítětem

MOST – Nezodpovědně se zachovala 31letá žena z Chomutovska. Tu kontrolovali na silnici I/13 dopravní policisté. „Policisté při kontrole zjistili, že žena nemá řidičský průkaz, o který přišla začátkem února v Chomutově při podezření z přestupku. Neměla v pořádku sjednané pojištění o odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla a vozidlo mělo propadlou technickou kontrolu. Dopravní hlídka navíc zjistila, že žena je pod vlivem drog. Vyšel jí pozitivně test na amfetamin a metamfetamin,“ popsala policejní mluvčí Ludmila Světláková. Policisté ženu zadrželi a museli řešit i otázku přítomného dítěte v autě. Nakonec žena na místo přivolala příbuzné, kteří si malé děcko odvezli. Žena je obviněna ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Seniorka přišla o mobil

MOST – Na drzého zlodějíčka natrefila jedna starší žena. V odpoledních hodinách si v centru města Mostu vytáhla z kabelky svůj zvonící mobilní telefon. „Ani nestačila telefonovat, když k ní přiběhl cizí muž v čepici a telefon jí z ruky vytrhl a poté z místa utekl přes silnici a tramvajové koleje na druhou stranu. Ke zranění okradené ženy nedošlo. Policisté po lapkovi pátrají,“ sdělila policejní mluvčí Ludmila Světláková. Policie apeluje zejména na starší občany, aby byli na veřejnosti obezřetní. Takto provedená krádež na ulici není ojedinělá a oběťmi nejsou jen senioři.

Zabydlel se v garáži

LITVÍNOVSKO – Hamerští policisté zadrželi kvůli neoprávněnému zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru 34letého muže z Mostu. Ten se od začátku února zabydlel v jedné garáži v obci na Litvínovsku, kterou bez povolení současného majitele neoprávněně obsadil a užíval. Při tom byl přistižen hlídkou Městské policie Litvínov. K hmotné škodě nedošlo.

Okradený řemeslník

OBRNICE – Na zloděje narazil řemeslník z jedné obce na Mostecku, kde si před domem zaparkoval vozidlo, ve kterém si ponechal svoji tašku. Když se po pár minutách pro ni vrátil, zjistil, že tam není. Neznámý pachatel ji odcizil ze sedadla a našel v ní finanční hotovost, různé písemnosti, doklady, osobní doklady a platební kartu. Poškozený motorista vyčíslil škodu na částku šest tisíc korun. Případ krádeže nyní vyšetřují obrničtí policisté.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!