Pozor, objevili se noví „šmejdi“!

0
147
ilustrační foto (pravnilinka.cz)

Před časem město Most varovalo před novým druhem takzvaných šmejdů, kteří obcházejí domácnosti, vydávají se za pracovníky České obchodní inspekce a požadují po lidech, aby jim ukázali faktury za elektrickou energii s tím, že jim nabídnou výhodnějšího dodavatele. Nyní před podobnými praktikami varuje i ČEZ Distribuce.

Objevili se další podvodníci, kteří se vydávají za pracovníky ČEZ Distribuce a tvrdí, že mají se zákazníkem dohodnout změnu dosavadních cenových tarifů, přesvědčují spotřebitele k okamžitému podpisu smlouvy, nabízejí paušální slevy apod. ČEZ Distribuce před těmito podvodníky, kteří využívají neseriózní metody a zaměřují se především na starší občany, varuje.

ČEZ Distribuce jako distributor elektrické energie nevybírá žádnou hotovost a nepotřebuje od klientů na místě předkládat žádné doklady. „Naši zaměstnanci, kteří do objektů či nemovitostí vstupují například za účelem oprav a revize našeho zařízení nebo odečtu elektroměrů a podobně, u sebe vždy mají služební průkaz s fotografií a jeho identitu lze ověřit na bezplatné poruchové lince 800 850 860,“ informoval Ondřej Horák, vedoucí odboru obsluha klienta pro veřejný sektor ČEZ Distribuce.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!