Premiéra týmů ETCC na autodromu už příští týden

0
462
during the 2016 FIA WTCC World Touring Car Championship race of Slovakia at Slovakia Ring, from April 15 to 17 2016 - Photo François Flamand / DPPI.

AKTUALIZOVÁNO:

Testování jezdců a techniky evropského poháru upravených cestovních vozů FIA European Touring Car Cup (ETCC) před novou sezónou na autodromu v Mostě se posouvá. „Promotér nám oznámil, že odklad je nutný z technických důvodů. Ukázalo se totiž, že příprava vozů potřebuje delší čas, navíc úvodní závod nové sezóny v italské Monze se jede až o víkendu 28. -. 30. dubna. O novém termínu budeme včas informovat,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti Autodrom Most Jana Svobodová.

K testování závodních aut a prezentaci týmů před zahájením letošní sezony se v úterý 18. dubna sjedou do Mostu účastníci evropského poháru upravených cestovních vozů FIA European Touring Car Cup (ETCC). V čele s dvojnásobným vítězem seriálu, domácím pilotem Petrem Fulínem.

Na velkém závodním okruhu budou kroužit silné a rychlé stroje od 9 do 18 hodin. „Řada zajímavostí a zážitků je připravena také pro diváky, kteří za vstup ani za parkování v areálu autodromu nic neplatí. Mohou se setkat se všemi elitami špičky jezdeckého pole, zúčastnit se jejich autogramiády, ale také si s nimi pořídit populární selfie. Piloti se nechali slyšet, že se na české diváky moc těší,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová. Otevřené pro veřejnost bude zázemí závodních týmů v paddocku, což platí také pro tiskovou konferenci s jezdci v mediálním centru. Její zahájení organizátoři plánují na 13.30 hodin.

Návštěvníci si též mohou zakoupit v předstihu vstupenku na říjnový závodní víkend FIA ETCC. Pokud tak učiní, získají další vstupenku zdarma. Bonusový nákup je možné pořídit také prostřednictvím FAN SHOPU na webových stránkách www.autodrom-most.cz. „Nabízíme dále za poplatek svezení na čtyřkolkách a motokárách, taxijízdu v driftovacím BMW M3 či taxijízdu v offroadovém voze na našich speciálně upravených tratích v prostorách polygonu,“ doplnila ředitelka. Pořadatelé mysleli i na nejmenší diváky. Po celý den mohou využívat dětský koutek s přilehlým dopravním hřištěm. „Chlapcům a děvčatům zapůjčíme v případě zájmu kola či odrážedla a také přilby,“ upřesnila Jana Svobodová.

Kvalitní a divácky atraktivní evropský pohár cestovních vozů FIA European Touring Car Cup (ETCC) mostecký okruh letos přivítá poprvé. Závodní víkend nazvaný The Most Grand Finale ve dnech 6. až 8. října bude navíc vyvrcholením letošního souboje špičkových jezdců a techniky tohoto prestižního seriálu. Premiérově si ale jezdci a týmy velký závodní okruh autodromu osahají právě už při dubnovém testování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!