Homerlive
http://www.homerlive.cz/projekt-na-most-za-ctyri-miliony/

Projekt na most za čtyři milióny




Litvínov vyzval vítěze architektonické soutěže, aby podal cenovou nabídku na projektovou dokumentaci na most v Podkrušnohorské ulici. Cena by neměla překročit 3,9 miliónů korun. Bude to už druhý projekt na nový most, který Litvínov zaplatí!

Rozpočet na výstavbu nového mostu, včetně úpravy okolí, se v rámci architektonické soutěže stanovil na 55 miliónů korun. To je zhruba tolik, kolik by stál most podle projektové dokumentace, která už městu leží ve skříni z minulého období a kterou už město jednou zaplatilo. To je také důvod, proč s výběrem nesouhlasili všichni zastupitelé. „Je to zbytečný výdaj navíc. Město má z minulosti projektovou dokumentaci na most. A ten, který vyhrál v architektonické soutěži, je téměř shodný. Velký rozdíl v nich není,“ připomněl zastupitelům Martin Klika. Předběžný termín pro zahájení výstavby nového mostu je začátek roku 2019. Vlastní výstavba je odhadována na dvanáct měsíců.
„Je to zbytečný výdaj navíc. Město má z minulosti projektovou dokumentaci na most, a ten, který vyhrál v architektonické soutěži, je téměř shodný.“ (Martin Klika)

Předmětem zakázky je zpracování projektové dokumentace a zajištění všech souvisejících služeb architekta v rozsahu architektonické studie se zpracováním připomínek města. Ty se týkají především dořešení v okolí mostu. Součástí projektové dokumentace jsou také jednotlivé povolovací procesy pro výstavbu i demolici současného mostu, inženýrská činnost a autorský dozor. „Projektová dokumentace bude také řešit časový harmonogram prací a náhradní objízdné trasy po dobu výstavby nového mostu,“ uvedla starostka města Kamila Bláhová.
Post date: 2017-01-27 11:19:23
Post date GMT: 2017-01-27 10:19:23