Homerlive
http://www.homerlive.cz/prvni-premiera-sezony-slavny-muzikal-cabaret/

První premiéra sezony - slavný muzikál Cabaret
Mostecké publikum se může už za týden těšit na první divadelní premiéru letošní sezony. Městské divadlo v Mostě zařadilo do svého repertoáru slavný americký muzikál Cabaret v režii Pavla Ondrucha. Na Velké scéně jej budete moci zhlédnout už 19. února od 19.30 hodin.


Děj muzikálu se odehrává v kulturně, sociálně i morálně roztříštěném Berlíně. Na přelomu dvacátých a třicátých let sem přijíždí začínající americký spisovatel Clifford Bradshaw a brzy je pohlcen neodolatelnou atmosférou dekadentní německé metropole a prožívá ambivalentní vztah s anglickou zpěvačkou Sally Bowles, toho času hvězdou Kit Kat klubu, jež touží po kariéře u filmu. Téma muzikálu je dodnes živé.


A co mohou diváci od divadelní premiéry očekávat a nač se těšit? Mostecký Cabaret se určitě nebude podobat filmové verzi. „Vycházím jednak z divadelního textu a jednak z toho, že je rok 2016. Divadelní text se od filmového scénáře logicky značně liší. A skutečnost, že je rok 2016 a že se děje to, co se děje – například akutní problém vzrůstajícího extremismu – sama o sobě akcentuje v díle témata, která jsou ve filmu třeba jen okrajová,“ přibližuje režisér Pavel Ondruch. Mimo jiné podtrhuje, že se jedná o zlomové dílo v dějinách muzikálu. „Genialitu tohoto díla dokazuje fakt, že je dnes stále – možná ještě více než kdy předtím – aktuální,“ je přesvědčen Pavel Ondruch. Cabaret není příběh o lásce na pozadí dějin, ale příběh o dějinách uchopených skrze několik individuálních osudů. V mosteckém zpracování bude divadelní hra směsicí dojetí, znechucení, i strachu… „Rozhodně bude vířit emoce, protože se nebojíme jít za hranice očekávatelného. Cabaret pro nás zkrátka není líbivá muzikálová show, ale obraz perverzní a zvrácené společnosti, která se mílovými kroky přibližuje k sebezničení. Nepůjde o inscenaci, na kterou zapomenete hned, jak vyjdete z divadelní budovy,“ vystihuje nótu svého zpracování režisér Ondruch.

 
Post date: 2016-02-10 11:46:47
Post date GMT: 2016-02-10 10:46:47