Půlmaraton odstartuje Petr Fulín, běžce povede primátor

0
398

V sobotu 4. listopadu, hodinu před polednem, odstartuje čerstvý automobilový šampión Petr Fulín na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu amatérský běžecký PULMARATON. Role vodiče – motivátora se ujme mostecký primátor Jan Paparega.

Jde o premiéru tohoto vytrvalostního klání. Půlmaraton měří 21,0975 kilometru. Závodníci vyběhnou ze startovního roštu velkého okruhu, kde bude i cíl. Absolvují tři kola. Trať vede po závodní dráze i výcvikových plochách polygonu. Pro dokončení závodu je stanoven časový limit čtyř hodin. Běžci jsou rozděleni do pěti věkových kategorií: muži do 39 let a nad 39 let, ženy do 39 let a nad 39 let a muži a ženy nad 65 let.

„VIP startér Petr Fulín má k běhání vzhledem k fyzické přípravě profesionálního jezdce velmi blízko. Další osobnosti motoristického sportu se objeví přímo ve startovním poli běžců, například bratři Jakub a Matěj Smržovi, účastníci britského mistrovství superbiků. Dorazí také známý český vodič Martin Gazda alias Mahony, známý hlavně svou parukou a stále pozitivní náladou,“ informovala eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Záštitu nad závodem převzal mostecký primátor Jan Paparega, který se zároveň ujme i role vodiče – motivátora. „Poběží s balonkem naplněným héliem, na němž bude napsaný čas, za který trasu zdolá. Kdo se tedy bude držet jeho tempa, má zaručeno, že zhruba v čase avizovaném na balonku doběhne do cíle,“ vysvětlila Veronika Raková.

Každý z účastníků závodu získá originální, ručně vyráběnou hliněnou medaili. Pro první tři nejrychlejší běžce v každé věkové kategorii jsou připraveny symbolické poháry, které vyrobili klienti chráněné dílny Arkadie. Startovné ve výši 350 Kč zahrnuje kromě medaile také startovní číslo, občerstvení během závodu a po doběhnutí i teplou polévku v místní restauraci. „Součástí půlmaratonu jsou i dva vložené závody, jež mu předcházejí. Odstartují v 9:30 hodin. V jednom si to spolu rozdají děti do deseti let věku, ve druhém pak maminky s kočárky, a to na cílové rovince okruhu. V cíli všechny čeká sladká odměna,“ doplnila eventová manažerka. Přihlásit své ratolesti rodiče mohou v den konání závodu v tiskovém středisku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!