Radniční ulice zůstává stále uzavřena

0
350

Zobousměrnění Radniční ulice stále není hotové. Řidiči měli ulici kolem mosteckého magistrátu projíždět oběma směry už tento týden.

Prodloužení termínu veřejné zakázky na zobousměrnění Radniční ulice avizovala mostecká radnice před nedávnem. Zatímco 16. října měla být už ulice průjezdná, došlo k dalšímu zdržení. „Došlo zde opět k prodloužení termínu, a to až do 26. října. Při realizaci se zjistilo nadměrné množství betonových ploch, s kterými projektant nepočítal, a bylo potřeba se s tím nějak vypořádat. Práce pokračují a ulice už dostává reálné obrysy. Vypadá to tu velmi dobře a věřím, že konečné úpravy Mostečané přivítají. Ubrat by se neměla ani žádná parkovací místa, chodník tu zůstane zachován, a pokud se tu podaří realizovat ještě další věci, tak to bude ku prospěchu,“ informoval mostecký primátor Jan Paparega. Slibovaný termín na konci října by už měl být podle vedení města definitivní.

Stavbu zde provádí firma Herkul, která se stala vítězem veřejné zakázky, a to za částku zhruba dvou milionů korun. Po zobousměrnění ulice bude kvůli zvýšenému provozu z bezpečnostních důvodů omezena rychlost na 30 km/h. Vzniknout by zde měly také nové chodníčky a místa pro přecházení. Ze strany od divadla je zde už také vybudován nový dlážděný chodník, kratší potom také od Cascade směrem k magistrátu. Vytvořit by se zde měla také nová místa pro přecházení.

V Radniční ulici bylo také původně vyznačeno 24 parkovacích stání, i když se parkovalo i mimo ta vyznačená. Po dokončení stavby zde bude v parkovacích pruzích a zálivech zhruba 30 podélných stání.

V části silnice před hotelem Cascade se k provozu využije obou ramen komunikace, která jsou od sebe oddělena travnatým ostrůvkem. V této středové části ulice bude možné parkovat po obou stranách vozovky, v dalších části směrem k výjezdu do ulice Jiřího z Poděbrad potom po straně jedné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!