Homerlive
http://www.homerlive.cz/recyklojizda-pripomene-dulezitost-recyklace-baterii/

Recyklojízda připomene důležitost recyklace baterií
Na podporu třídění a recyklace baterií projede v červnu Českou republikou od východu na západ tým Recyklojízdy. Trasa povede po českých a moravských městech, měří 800 kilometrů a jedním z 25 zastávek se stane i město Most. Cílem akce je podpořit třídění a recyklaci baterií.

 

A jak jinak než na kolech na baterky. Část cesty projede s tříčlenným týmem také primátor města Jan Paparega. Akce se uskuteční ve středu 19. června od 13:30 do 14:00 hodin v Radniční ulici.

„Celou akci děláme především proto, že chceme jít mezi lidi, mluvit s nimi o tom, že i když se někomu mohou zdát baterky malé, do koše rozhodně nepatří. Je potřeba je odnášet na sběrná místa, odkud putují na recyklaci. Chráníme tím životní prostředí,” vysvětluje projekt

Eva Gallatová, která je členkou týmu Recyklojízdy a zároveň zastupuje neziskovou společnost Ecobat. Ta v České republice zajišťuje již sedmnáctým rokem zpětný odběr a recyklaci přenosných baterií.
Vzkaz od Recyklojízdy: Přineste nám baterky

Použité baterie pro Recyklojízdu můžete odevzdávat už nyní do sběrného boxu Maxitube, který je umístěn po pravé straně při vstupu do budovy magistrátu.
Post date: 2019-06-17 08:07:02
Post date GMT: 2019-06-17 06:07:02