„Řídím, piju nealko pivo“

0
311

 

V Ústeckém kraji se  uskutečnila dopravně preventivní akce v rámci společného projektu Policie České republiky a Českého svazu pivovarů a sladoven „Řídím, piju nealko pivo“. Pro preventivní působení byla zvolena doba před nadcházejícími Velikonocemi, které jsou pro mnohé spojené také s požíváním alkoholických nápojů.

Cílem projektu je rozšířit povědomí o nealkoholickém pivu, které může být bezpečnou alternativou z hlediska bezpečnosti a dodržování zákona. Jinými slovy má upozornit řidiče, že se nemusí vzdát svého oblíbeného piva, aby neporušili zákon a bezpečně dojeli do cíle, ale využili vhodnější variantu, a to pivo nealkoholické.

Na kontrolním stanovišti v Teplicích se řidiči setkali nejen s dopravními policisty, ale také se zástupcem pivovarů. Žádný z kontrolovaných řidičů neměl pozitivní orientační dechovou zkoušku a všichni byli odměněni nealkoholickým pivem, alkoholtesterem a reflexním prvkem; obdrželi také kartičku s orientačními časy potřebnými k odbourání alkoholu. Policisté zaznamenali pouze drobné prohřešky související s doklady od vozidel a svícením.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!