Sbírejte i nadále použité baterie, šetříte tím životní prostředí!

0
209

Použité baterie se dají vhazovat na různých místech Mostu. Jedním z nich je již druhý rok nádoba Maxitube od společnosti Ecobat, která zajišťuje komplexní služby spojené se sběrem a recyklací přenosných použitých baterií, umístěná ve vstupních prostorách magistrátu.

Tato nádoba byla opět naplněna a její obsah předán na sběrný dvůr v Zahradní ulici. Tentokráte sesbírané množství bylo o váze 29,2 kg, čímž se celkové množství po dvou předchozích naplněních dostalo na hodnotu 95,8 kg za rok 2018. 

Další nádoby na použité baterie jsou v mostecké knihovně, dále na Aquadromu či ve sportovní hale.

Činili se i senioři z mosteckých penziónů (kde jsou rovněž umístěny nádoby na použité baterie), kteří sesbírali celých 64 kg použitých baterií! „Za to jim všem touto cestou děkujeme a chválíme je za jejich přístup ke shromažďování tohoto druhu odpadu. Jelikož tímto jejich činem neskončilo 64 kilogramů baterií v kontejnerech na směsný komunální odpad (černých popelnicích) a potažmo na skládce. Použité baterie představují totiž nejenom nebezpečný odpad, ale i cennou komoditu, jelikož ze 100 kg použitých baterií se dá recyklací získat přibližně 60 kg kovů (ocel, zinek, mangan, nikl, měď…), které se dají znovu použít,“ uvedla tisková mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!