Šéf strážníků: Hledáme nové posily!

0
606

Mostecká městská policie hledá nové strážníky. Nováčkům slibuje náborový příspěvek dvacet tisíc korun. Strážníci by si u městské policie v Mostě ale měli polepšit všichni a to o dva tisíce korun měsíčně.

Nástupní plat strážníků činil dosud 13 tisíc korun čistého. Nyní se zvýší na 15 tisíc korun. Průměrná mzda je 23 tisíc korun čistého. Nováčci si budou moci k platu započíst i dvacet tisíc korun jednorázový příplatek.

Rada města Mostu schválila navýšení osmi pracovních míst na pozice strážníků Městské policie Most od 1. 9. 2017. „Na základě zhoršené bezpečnostní situace ve městě, kterou zapříčiňují zejména sociálně vyloučené lokality, je jedním z nástrojů na zlepšení tohoto stavu větší dohled strážníků v těchto lokalitách,“ uvedl tiskový mluvčí mosteckého magistrátu Petr Baraňák.

V současné době má Městská policie v Mostě 119 zaměstnanců, z toho 95 strážníků. K nim by mělo brzy přibýt 8 nových. Všech 103 strážníků, včetně nováčků, by mělo dostat přidáno na výplatách měsíčně o 2 000 korun.

Aby městská policie zatraktivnila své zaměstnání a přilákala nové posily, slibuje strážníkům vyšší platy. „Všem strážníkům v Mostě přidáme dva tisíce korun. Jde o tak zvaný rizikový příspěvek,“ potvrdil současný ředitel mosteckých strážníků Jaroslav Hrvol. Tři kandidáty už má městská policie vyhlídnuté. Otázkou ale zůstává, zda obstojí při zkouškách, což bývá v poslední době prý problém. „Noví uchazeči musí splňovat minimální věk – podle novely zákona můžeme nabírat už i osmnáctileté adepty. Ti ale nemohou mít u sebe při výkonu služby zbraň a nemohou jezdit v autě se zapnutým majákem,“ připomněl Jaroslav Hrvol. Podmínkou pro práci strážníka je kromě trestní bezúhonnosti také maturita a splnění psychotestů. „Velmi příjemnou novinkou pro nováčky, kteří uspějí, je i jednorázový příspěvek dvaceti tisíc korun k platu. Často jsme se potýkali s tím, že k nám mladí nechtěli právě z důvodu velmi nízkého nástupního platu. Podmínkou, aby nový zaměstnanec dostal náborový příspěvek, bude také dvouletá pracovní smlouva. Pokud by chtěl naše řady opustit dříve, bude muset vrátit i příspěvek,“ dodal k platovým podmínkám Jaroslav Hrvol.

Noví strážníci by se měli soustředit zejména na hlídkovou činnost. „Lidé si přejí strážníky v ulicích. Kapacitně to zatím zvládáme, nicméně lokalit problémových přibývá, a proto potřebujeme i více pěších hlídek,“ upozornil ještě ředitel městské policie.

Asistenti blízko k rekordu

Městská policie v Mostě přijala nedávno do svých řad také dvanáct nových asistentů prevence kriminality. Ti dohlížejí na pořádek po celém městě, nejen ve Stovkách. Občané se na ně mohou obracet, i pokud mají nějaký problém. „Od ledna příštího roku by u nás mělo být dokonce 19 asistentů prevence kriminality, což je v ČR unikát. Tolik asistentů v republice nikdo nemá. Nám se ale velmi osvědčili,“ pochvaluje si policejní ředitel Jaroslav Hrvol. Problém, který nyní vedení městské policie řeší, je zázemí pro asistenty. „Chtěli bychom tento prostor vyřešit do konce roku,“ dodal ředitel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!