Senioři završili Mozkové taneční žonglováním se šátky

0
176

Letní semestr Univerzity volného času v Městské knihovně Litvínov uzavřela poslední lekce aktivizačního kurzu trénování paměti pro seniory s názvem Smím prosit? Mozkové taneční. Senioři tentokrát procvičovali prostorovou orientaci, paměť a koordinaci pohybu prostřednictvím žonglování se šátky. Základní žonglérské cviky prováděli jednotlivě nebo v kruhu ve spolupráci s ostatními. Vyhazovali šátky do vzduchu, střídali ruce při jejich chytání nebo se museli spolehnout na souseda, že jim šátek hodí na správné místo. “Zdánlivě jednoduché aktivity ze začátku pořádně zamotaly seniorům hlavu a ti se museli hodně soustředit, aby je prováděli správně a v koordinaci s ostatními. Nicméně se postupy rychle naučili a užili si u cvičení i hodně zábavy,“ říká lektorka kurzu Marcela Gűttnerová.

V poslední lekci nechyběly ani instrumenty FIE – Feuersteinova instrumentálního obohacování, se kterými senioři pracují již druhým rokem. Tato metoda izraelského pedagoga profesora Reuvena Feursteina si našla cestu do řady litvínovských škol, kde s ní pracují děti. Knihovna také drží krok s moderními trendy výuky a zařadila ji do lekcí trénování paměti pro seniory. Ti v seriálu postupně se ukazujících ilustrací předvídali, jak se asi bude příběh vyvíjet a pokračovat. Zapojují tak fantazii a zúročí své životní zkušenosti.

Na závěr se se seniory přes léto rozloučili i dubánci (www.dubanci.cz), což jsou dubové postavičky, které z přírodních materiálů vytváří fotograf Petr Václavek. V knihovně jsou o dubáncích k vypůjčení knihy a leporela pro malé děti:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!