SEV.EN má nového generálního ředitele, představil se hejtmanovi

0
192

Významná těžební a energetická společnost SEV.EN Energy má ve svém čele nového generálního ředitele. Luboš Pavlas navštívil hejtmana Oldřicha Bubeníčka, aby ho informoval o organizačních změnách ve skupině, plánech na pokračování těžby a následnou rekultivaci území a také deklaroval pokračování v podpoře rozvoje regionu.

 

 

 

 

Významnou změnou je přesídlení hlavní společnosti do Lichtenštejnska. Dceřiné firmy ovšem nadále sídlí a působí v České republice. Ředitel Pavlas představil další plány na rozšíření portfolia společnosti a možnou expanzi do zahraničí. Zároveň ale zdůraznil, že společnost cítí silný závazek vůči kraji, ve kterém působí. Je tedy připravena spolupracovat s krajem na rozvoji, zejména mosteckého regionu.

Hovořilo se také o ukončení těžby na lomu ČSA, která se očekává na přelomu let 2023 – 2024. Společnost následně zodpovídá za sanaci a rekultivaci území, přičemž jsou ve hře tři možné varianty. Jednou z možností je napuštění jámy na úroveň, při které se bude jednat o jezero bez přirozeného přítoku a odtoku, dále se uvažuje o ponechání prostoru přírodě bez výrazných zásahů, nebo o vytvoření soustavy propojených jezer. Ve Vršanském lomu by měla těžba pokračovat i nadále, pro uhlí je odbyt v elektrárnách Počerady a Chvaletice a v Unipetrolu.

Ředitel Pavlas ujistil, že nehrozí žádné propouštění. Zaměstnanci, kteří mohou přijít o práci z důvodu utlumování těžby na lomu ČSA, dostávají nabídky na přesun do Vršanské uhelné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!