Seznam jezdců evropského šampionátu tahačů je na světě

0
657

Promotér evropského šampionátu závodů tahačů na okruzích, European Truck Racing Association (ETRA), zveřejnil seznam účastníků letošního ročníku. Více v následující tiskové zprávě ETRA. Mostecký závodní okruh, pro který je závod tahačů Czech Truck Prix neprestižnějším podnikem v každoročním kalendáři, přivítá letos truckerské týmy, jejich doprovod a desetitisíce diváků o víkendu 2. až 4. září.

Letošní evropský šampionát závodů tahačů na okruzích FIA (FIA ETRC) bude mimořádně kvalitní, startovní rošty výživné a závody jistě strhující. Do půlnoční uzávěrky přihlášek podalo žádost o účast v celé sezóně 14 jezdců. Očekává se, že startovní pole dále oživí široká paleta závodníků, kteří se přihlásí jednotlivě na konkrétní závody. To jedné z nejdynamičtějších a nejúchvatnějších disciplín motoristického sportu ještě přidá na zajímavosti.

Mezinárodní automobilová federace (FIA) potvrdila následující účastníky celé sezóny šampionátu závodů tahačů FIA ETRC:

Tým Země týmu Jezdec Země jezdce Č. Vozidlo

Tankpool 24 Racing DEU Norbert Kiss HUN 1 MERCEDES-BENZ

Jochen Hahn DEU Jochen Hahn DEU 3 MAN

Lion Truck Racing PRT Anthony Janiec* FRA 8 MAN

Truck Sport Lutz Bernau* DEU Ellen Lohr MCO 10 MAN

Eduardo Rodrigues PRT Eduardo Rodrigues PRT 11 MAN

Czech Truck Racing Team CZE František Vojtíšek CZE 12 MAN

Erwin Kleinnagelvoort NLD Erwin Kleinnagelvoort NLD 15 SCANIA

Tankpool24 Racing DEU André Kurism DEU 42 MERCEDES-BENZ

Team Schwabentruck DEU Gerhard Körber DEU 27 IVECO

Sascha Lenz* DEU Sascha Lenz* DEU 30 MAN

Stephanie Halm DEU Stephanie Halm DEU 44 MAN

Buggyra International Racing System CZE Adam Lacko CZE 55 FREIGHTLINER

Reinert Racing* DEU René Reinert* DEU 77 MAN

Buggyra International

Racing System CZE Jiří Forman CZE 86 FREIGHTLINER

*Podléhá správnímu schválení federací FIA. Figuruje zde řada důvěrně známých jmen v dobře známých tahačích. Můžeme očekávat, že jezdci, kteří na šampionátu roku 2015 skončili těsně pod vrcholem, tedy Adam Lacko (Buggyra) a Jochen Hahn (Team Hahn Racing), svedou boj o to, aby letos Norbertu Kissovi titul odebrali.

Novou tváří šampionátu závodů tahačů je Jiří Forman, který posílí tým Buggyra. V motoristickém sportu je velmi zkušený, závody tahačů však pro mladého českého jezdce představují nový směr. Tento rok se bude muset ještě hodně učit.

Vzhledem k nedávnému přestupu k týmu TANKPOOL24 Racing bude tato sezóna pro „Norbiho“ Kisse nepochybně výzvou. Nenechme se však mýlit. Toto spojení skrývá ohromný potenciál. Bude napínavé sledovat, jak se jim bude s výrazně upraveným tahačem Mercedes v průběhu sezóny dařit.

Frankie Truck Racing Team bude v roce 2016 závodit pod novým názvem – Czech Truck Racing Team. V zákulisí šampionátu FIA ETRC nebudou žádnými nováčky ani Team Schwabentruck a Sasha Lenz (SL Racing). Dosud se účastnili vždy pouze jednotlivých závodů, letos se však rozhodli přihlásit na celou sezónu. Diváci tak budou mít příležitost sledovat jejich působení na trati ve všech devíti kolech šampionátu a budou mít možnost poznat jezdce i jejich tahače skutečně zblízka.

Šampionát FIA ETRC již bezesporu prokázal, že je šampionátem rovných příležitostí. V letošním ročníku se můžeme těšit na to, že uvidíme legendární Ellen Lohr útočit na stupně vítězů, i na vítaný návrat nesmírně ctižádostivé Steffi Halm.

Fanoušky šampionátu FIA ETRC jistě potěší rozšířené celosvětové zpravodajství a publicita letošní série. Nový promotér šampionátu, společnost ETRA Promotion GmbH, zajistil s televizními společnostmi ve více než sedmdesáti zemích a šesti světadílech smlouvy na šestadvacetiminutové sestřihy hlavních událostí a také na přímé přenosy kol šampionátu z okruhů Nürburgring a Hungaroring.

„Seznam představuje široký záběr výrazných a různorodých jezdců, týmů i výrobců tahačů. Nový počátek závodění na šampionátu FIA ETRC v roce 2016 bude pro řadu týmů i jezdců zdrojem nových výzev. Čeká nás spousta strhujících okamžiků a až se v průběhu sezóny k pravidelným závodníkům postupně připojí ještě další účastníci jednotlivých závodů, mají se diváci skutečně na co těšit,“ komentoval zveřejněná jména účastníků sezóny 2016 výkonný ředitel společnosti ETRA pro sportovní a právní záležitosti Rolf Werner. „Ve společnosti ETRA tvoříme jednotný tým. Musím však vyzdvihnout kolegu Christopha Gerlacha, který je

ředitelem pro akce a vztahy s týmy a který si zaslouží uznání za úsilí vynaložené na vytvoření tohoto startovního roštu. Byl to on, kdo se zasloužil se o organizaci této sezóny,“ doplnil Werner.

Ročník 2016 šampionátu FIA ETRC odstartuje o víkendu 30. dubna a 1. května na okruhu Red Bull Ring v rakouském Spielbergu.

Kromě účastníků celé sezóny lze v každém kole očekávat řadu závodníků, kteří se přihlašují vždy na jednotlivé závody. Přihlášky se přijímají vždy nejpozději dva týdny před danou akcí. Úplný přehled pro první kolo, včetně kompletního seznamu přihlášených, bude zveřejněn v pondělí 25. dubna.

Program kalendáře šampionátu ETRC 2016:

30. dubna a 1. května Rakousko Red Bull Ring

28. a 29. května Itálie Misano

11. a 12. června Francie Nogaro

2. a 3. července Německo Nürburgring

27. a 28. srpna Maďarsko Hungaroring

3. a 4. září Česká republika Most

17. a 18. září Belgie Zolder

1. a 2. října Španělsko Jarama

8. a 9. října Francie Le Mans

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!