Šibeník bude už v létě svítit

0
493

Mostecká radnice vyhlásila veřejnou zakázku na vybudování nového veřejného osvětlení v parku Šibeník. Město chce park více zpřístupnit svým obyvatelům větší bezpečností.

Veřejná zakázka by měla být vyhodnocena na přelomu února a března. Předpokládaná cena nového osvětlení je 2,7 milionu korun bez DPH. „Chtěli bychom osvětlení realizovat na Šibeníku ještě letos. Máme tuto investiční akci v rozpočtu a projekt je rovněž hotov,“ poznamenal primátor Jan Paparega. Realizace by měla trvat několik měsíců a předpokládá se, že pokud by vše běželo bez problémů, v letních měsících by mohl Šibeník svítit. „Osvětlení budeme muset vypnout pouze na srpnový Night Run, abychom z něj neměli Light Run. Jinak bude ve večerních hodinách park už bezpečnější,“ podotkl dále první muž města. Nové osvětlení by mělo být vybudováno podél centrálních tras v parku. „Osvětlena bude část parku vymezená zhruba od vstupu nedaleko kruhového objezdu nad bývalým KSČ po vnitřním okruhu až směrem ke schodišti vedoucího k budově soudu,“ nastínil primátor.

Nad plánovaným novým osvětlením v parku se ale stupňují už nyní obavy, zda jej nezničí vandalové. Podobně jako tomu bylo například v parku Střed či v parku v ulici SNP. V těchto místech došlo dokonce k takové devastaci, že město odtud muselo v minulosti nechat poničené lampy zlikvidovat. „Riziko vandalismu tu pochopitelně existuje. Nicméně jdeme cestou park Šibeník udělat bezpečnější a více ho zpřístupnit. I proto tu dělají technické služby prořezávky a park se už výrazně vyčistil a prosvětlil. Myslím, že to tu vypadá mnohem lépe než před dvěma třemi lety. S prořezávkami se bude i dále pokračovat,“ uvedl dále Jan Paparega. Město ale bude prý zvažovat i další opatření. Například i častější kontroly městských strážníků a podobně. Nevýhodou však je, že na park nemají dohled žádné městské kamery.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!