Soutěž v dopravní výchově navštívil pilot F1

0
932

Naplno se v pátek 23. září rozběhl 31. ročník mezinárodní Evropské soutěže dopravní výchovy ETEC 2016, na jejíž přípravě se dlouhodobě podílel Ústecký kraj (zejména odbor dopravy) či BESIP. Slavnostní zahájení se uskutečnilo ve sportovní hale UJEP v Ústí nad Labem, kde se shromáždilo 23 týmů z 22 zemí Evropy, mezi nimiž nechyběli ani účastníci z Norska, Litvy, Chorvatska či Monaca. Českou republiku reprezentovali žáci z Krnova.

Dětská dopravní cyklo soutěž ETEC 2016 oficiálně začíná až v pátek, ale již ve čtvrtek zavítal do krajské metropole její ambasador Rakušan Alexander Wurz, bývalý jezdec F1. Ten stihl před pátečním slavnostním zahájením mimo jiné i jízdu na trenažéru a také

Samotné Evropské finále dopravní soutěže mladých cyklistů se koná až do neděle 25. září v Ústí nad Labem a zúčastní se ho 23 týmů z 22 zemí Evropy. Česká republika má jeden z nejpropracovanějších systémů dopravní výuky a výchovy na světě. Její součástí je i příprava a účast při každoročním Evropském finále dopravní soutěže mladých cyklistů ETEC, které organizuje Mezinárodní automobilová federace FIA. V ČR je do soutěže prostřednictvím BESIPu zapojeno cca 1500 škol a 100 000 žáků.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!