Sportovcům slouží nové oddělení

0
757

Sportovci v Ústeckém kraji mají své specializované zdravotnické zařízení. V ústecké Masaryčce se totiž nedávno otevřelo nové oddělení sportovní medicíny.

Oddělení sportovní medicíny poskytuje komplexní zdravotní péči o rekreační i závodní sportovce všech věkových kategorií různé výkonnosti v regionu Ústeckého kraje. „Široká problematika sportu vedla Krajskou zdravotní k užší spolupráci s Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, deklarované memorandem o spolupráci uzavřeném mezi Ústeckým krajem, Univerzitou J. E. Purkyně a Krajskou zdravotní,“ uvedl tiskový mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra. V případě nového oddělení půjde o komplexní sportovní medicínu. To znamená, že se nebude starat jen o prevenci, ale také následně o pacienty po sportovních úrazech. Oddělení je proto připraveno spolupracovat se všemi odbornými pracovišti jako je chirurgie, ortopedie a další. „I když prevenci, kterou zde budou lékařští specialisté poskytovat, zdravotní pojišťovny nehradí, je potřeba, aby každý malý žáček prošel vstupní prohlídkou. Oddělení bude vybavené tak, aby jeho pracovníci v budoucnu mohli i vyjíždět za sportovci do oddílů,“ vyzdvihl možnosti nově vzniklého oddělení předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák.

Nové oddělení je situováno do pavilonu T Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Provoz bude probíhat ve dvou základních oblastech. První z nich je prevence. Cílem preventivního vyšetření je stanovit individuální limity jednotlivce vzhledem k sportovní aktivitě. Ve spolupráci s Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí nad Labem bude možné provést úzce specializované sportovně specifické testy pohybových schopností a dovedností jednotlivců i sportovních týmů.

Druhou oblastí je pohybový aparát. Pacientům je k dispozici ortopedicko-traumatologická ambulance, včetně ultrazvukového přístroje k diagnostice poranění měkkých tkání. „Ambulance je specializována na léčbu kloubních poruch, které limitují sportovce ve sportovní aktivitě,“ vysvětlil lékař Pavel Neckař.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!