Stavitelé ptačích budek znají své vítěze

0
194

Stavíme ptačí budky, tak se jmenovala soutěž, kterou pro školní družiny vyhlásily společnosti Severočeská vodárenská společnost a.s. a Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. a nad kterou převzal záštitu hejtman Oldřich Bubeníček. Ten také nechyběl u dnešního slavnostního vyhodnocení.

„Přírodu musíme chránit a pečovat o ni, což jste vy udělali zapojením do této soutěže. Děkuji vám za to a doufám, že vám tento kladný vztah k přírodě vydrží,“ řekl hejtman Bubeníček v úvodu dětem, které se sešly v konferenčním sále krajského úřadu.

Soutěž vyhlašují každoročně vodohospodářské společnosti, aby podpořily ochranu přírody a v ní žijících živočichů. Zatímco v loňském roce to byla soutěž „Stavíme hmyzí domek“, v letošním roce je zaměřena na ochranu ptáků. Zájem o soutěž byl velký, materiál pro stavbu budky dostalo 241 soutěžících školních družin Ústeckého a Libereckého kraje. Vyhlášení vítězů proto proběhlo ve čtyřech oblastech. Děti z Libereckého kraje a z Chomutovska své ceny obdržely již dříve, dnes byli na řadě vítězové z dalších dvou oblastí Ústeckého kraje. Závěrečného vyhlášení se zúčastnila a ceny předala předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Radmila Krastenicsová.

O průběhu registrace a celé soutěže se zájemci dočtou na www.scvk.cz v kategorii Voda hrou – aktuální soutěž.

Vítězové ocenění 9. května na krajském úřadě:

 

  1. ZŠ Malšovice
  2. ZŠ E. Krásnohorské, Ústí nad Labem
  3. ZŠ a MŠ Libouchec

 

  1. ZŠ Novosedlice
  2. ZŠ a MŠ Litvínov
  3. ZŠ Bystřany

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!