Homerlive
http://www.homerlive.cz/stovkami-stale-hybe-neporadek/

Stovkami stále hýbe nepořádek
Intenzivní úklid nepořádku v nechvalně proslulých Stovkách příliš nepomáhá. Technické služby tu pracují nad rámec a oblasti věnují zvýšenou pozornost. Přesto je problematická oblast permanentně zaneřáděná. Je to ale jen kapka v moři problémů.

Zoufalí obyvatelé Stovek, kteří si dlouhodobě na nepořádek a především na soužití s Romy stěžují, mohou jen doufat, že zvýšená opatření ze strany města a městské policie situaci trochu zklidní. Mezi ně patří i navýšený úklid lokality. „Už z minulosti těmto místům věnujeme zvýšenou pozornost. V pracovních dnech zajišťujeme nepřetržitý ruční úklid a pravidelný svoz sebraného odpadu, výsyp odpadkových košů a další potřebné práce. Podle potřeby technické služby řeší i odložený nábytek na pozemcích města,“ podotýká ředitel Technických služeb města Mostu Karel Mutinský.

V současné době se také rozjíždí mapování bytů a osob, které v nich přebývají a mají zde trvalé bydliště. Město, ale i další úřady by tak měly získat přehled o pohybu a migraci obyvatel. Mapování by ale mělo sloužit také k uplatnění represí ve vztahu k sociálním dávkám. V rámci mapování proto budou na místě působit i zástupci úřadu práce. „Mapování už začalo v srpnu. Nicméně poté došlo k přerušení a to kvůli dovoleným. Teď se znovu naplno rozbíhá. Naši policisté budou zdejší lokalitu lustrovat za součinnosti s dalšími orgány. Předpokládáme, že první výstupy budeme mít v říjnu,“ uvedl primátor Mostu Jan Paparega a k opatřením ještě dodal: „Je to proces dlouhodobý a zatím neumíme říci, jak časově náročné mapování bude. Nicméně v říjnu bychom měli vědět více.“

V oblasti také probíhají častější kontroly ze strany městských strážníků. Zvýšila se pochůzková činnost a zanedbatelné není ani působení asistentů prevence kriminality.
Post date: 2016-09-23 10:40:32
Post date GMT: 2016-09-23 08:40:32