Strážníci dostanou milion

0
555

Výjezdy z Mostu budou hlídat kamery, na kritické lokality ve městě dohlédnou asistenti prevence kriminality, děti budou moci se strážníky vyjet na výlety, ženy se i dál učit sebeobraně a senioři se dozvědí důležité informace ohledně své bezpečnosti.

Všechny tyto aktivity může teď realizovat Městská policie v Mostě. „Máme velkou radost, protože jsme byli úspěšní v žádostech o dotace, které obdržíme z Ministerstva vnitra v rámci programu prevence kriminality,“ pochvalovala si tisková mluvčí mostecké městské policie Ilona Kozlová. Město Most pro letošní rok získá částku 911 tisíc korun na celkem šest projektů. Ve srovnání s ostatními městy Most patří mezi nejúspěšnější města v republice v podávání a podpoře projektů prevence kriminality. „Statutární město Most je do Městského programu prevence kriminality zapojeno už od roku 2008,“ připomněla dále mluvčí a zároveň také manažerka prevence kriminality Ilona Kozlová. V jejím působení město od Ministerstva vnitra na realizaci projektů prevence kriminality získalo už téměř devět milionů korun. „Jednotlivé projekty budeme realizovat, jakmile přijdou finanční prostředky na účet města. Město bude projekty spolufinancovat deseti procenty,“ doplnila ještě Ilona Kozlová.

Projekty prevence kriminality 2016

  • Vybudování dvou kamerových bodů na výjezdy z měst – kamery budou zaznamenávat registrační značky zájmových vozidel a řidičů.
  • Asistenti prevence kriminality.
  • Zvýšení pocitu bezpečí pro seniory – zvýšení informovanosti v oblasti bezpečí u osaměle žijících seniorů.
  • Výchovně pobytové aktivity – výjezdy klientů s kurátory pro mládež.
  • Kurzy sebeobrany pro veřejnost, ženy, dívky, seniorky apod.
  • Preventivní, informační a vzdělávací spoty do prostředků MHD.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!