Homerlive
http://www.homerlive.cz/straznici-pomahali-seniorum/

Strážníci pomáhali seniorům


Na tísňovou linku Městské policie Most oznámila oznamovatelka, že se v prodejně Alza v Rozkvětu nachází starší muž, který je zmatený a dezorientovaný. K události byla vyslána motohlídka strážníků, kteří na místě zjistili pětasedmdesátiletého muže se psem. Senior byl promočený od deště a uvedl, že se ztratil, protože v Mostě bydlí jen pár měsíců. Strážníci muže požádali o občanský průkaz, kde zjistili trvalé bydliště ztraceného muže. Po dohodě s operačním střediskem muže se psem odvezli domů. Senior strážníkům poděkoval.

V odpoledních hodinách telefonicky oznámil na linku 156 soused pětaosmdesátileté ženy, že již více než hodinu sedí venku na lavičce a neví jak se dostat domů, protože si zabouchla dveře a její děti bydlí mimo město. Po přijetí oznámení byla na místo vyslána motohlídka strážníků, kteří se spojili s paní, která seděla před domem na lavičce. Žena byla zmatená a uvedla, že nemá klíče od bytu. Strážníci ženu dovedli k jejímu bytu, kde se snažili zjistit kontakt na její příbuzné. To se strážníkům nakonec podařilo díky sousedce, která měla telefonický kontakt na dceru seniorky. Dcera se následně dostavila na místo a mamince byt otevřela.
V nočních hodinách kontaktoval operační středisko městské policie pracovník rychlé zdravotnické služby a požádal o pomoc se snesením pacienta ze schodů. Na místo byla vyslána motohlídka strážníků, která pomohla muže se srdečními problémy snést a naložit do sanitního vozidla.
Post date: 2019-10-20 09:55:51
Post date GMT: 2019-10-20 07:55:51