Švestková dráha už frčí alejemi

0
989

Švestková dráha vyjela letos dříve. První jízdu uskutečnila už na Velký pátek a svézt se s ní můžete každý víkend i o státních svátcích. V Mostě staví poetická lokálka krátce po desáté dopolední a čtvrté odpolední hodině.

Speciální spoj mezi Mostem a Lovosicemi obsluhovaný historickým vláčkem vyjel letos už o pár měsíců dříve. Lokálkou se můžete svézt z mosteckého nádraží v 10.07 a 16.07 hodin. Dráha bude v provozu až do konce října. Lokálka na trati dlouhé 44 kilometrů stoupá z výšky 150 m n. m. až do 800 m n. m. Nejvyšší traťová rychlost je 50 km/h. Na trase je 17 zastávek a stanic. Další kuriozitou je minimální poloměr oblouků, který činí pouze 200 m. V okolí Švestkové dráhy se nachází řada zajímavých výletních míst, jako jsou například vrch Hradišťany, Oblík, Ranná či pozoruhodné Kamenné slunce u Hnojnic. Za návštěvu stojí zříceniny hradů Hazmburk, Košťálov, Oltářík nebo Skalka. Vláček staví přímo například v Třebenicích, které prosluly těžbou českých granátů, a Třebívlicích, kde je muzeum Ulriky von Levetzow, kostel sv. Václava a Čechův mlýn.

Ideální vláček i pro cyklisty

Okolí, kudy Švestková dráha projíždí, je jako dělané pro příznivce kol. Vede tudy totiž několik cykloturistických tras. Kola si mohou zájemci vzít s sebou do vlaku. Je ale dobré si místo předem zarezervovat a mít jistotu, že se s ním do vlaku vejdete. Počet míst pro kola je totiž omezený. Rezervace je možná na čísle Švestkové dráhy (+420) 775 113 641, nebo pomocí internetového rezervačního systému na www.svestkovadraha.cz. Rezervaci je nutné provést alespoň 1 den před plánovanou cestou. Kola s rezervací mají při přepravě přednost před koly bez rezervovaného místa. Za přepravu kola zaplatíte dvacet korun. Převážet můžete i psa či nadměrné zavazadlo. Příplatek za jednotlivé je 10 Kč. Ve vlacích platí tarif Dopravy Ústeckého kraje. Za jízdenku zaplatíte z Mostu do Lovosic 57 korun. Děti od 6 do 15 let mají poloviční slevu. ZTP pak slevu 25 procent.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!