Svět kachlových kamen s komentovanou prohlídkou

0
356

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA výstavy „SVĚT KACHLOVÝCH KAMEN“   7. března 2018 od 16 hodin
Kachle a kachlová kamna severozápadních Čech od 14. do 20. století, s těžištěm v gotice a renesanci a postupným přesahem od baroka až k manufakturní a tovární výrobě 19. a 20. století. Výběr z toho nejzajímavějšího, co mohou nabídnout muzejní, památkové a vědecké instituce z Ústeckého kraje doplňují předměty z dalších českých i saských muzeí.
Provází  kurátorka výstavy Mgr. Jitka Šrejberová, Ph.D.

KACHLOVÁ KAMNA – HISTORISMUS A SECESE   13. března  2018 od 17 hodin
Kamna jako dominantní interiérový prvek podléhala stylovým změnám i v průběhu 19. století, kdy se jejich výroba stala předmětem zejména manufakturní výroby. Zdokonalovala se příprava návrhářů, architektů i samotných řemeslníků, kteří se zabývali konstrukcí, technickým řešením a samotnou výrobou kamen. Přednáší Mgr. Lenka Merglová Pánková, historička umění Západočeského muzea v Plzni.

KACHLOVÁ KAMNA ZNOVUZROZENÁ  20. března 2018 od 17 hodin
Přednáška o tom, co obnáší restaurování historických kachlových kamen. Uvidíte postup prací od nalezených střepů, přes jednotlivé restaurátorské zásahy až po konečnou kamnářskou rekonstrukci. Zrestaurovaná kamna si budete moci také naživo prohlédnout. Přednáší restaurátorka kachlových kamen Sylva Antony Čekalová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!