Homerlive

Tanečníci Kamily Hlaváčikové si v Maďarsku vytančili třiatřicet medailí

Taneční studio Kamily Hlaváčikové se zúčastnilo mezinárodní taneční soutěže III. NTERNATIONA BEACH DANCE CUP 2018 WADF v Maďarsku a v silné mezinárodní konkurenci opět zabodovalo.

V konkurenci zemí jako jsou Rusko, Polsko, Rumunsko, Slovinsko, Maďarsko, Bulharsko a Itálie a další, si taneční studio vedlo skvěle. V některých disciplínách se musely děti z tanečního studia probojovat z prvních kol až do finále, v konkurenci více než třiceti dívek v jedné kategorii.

Probíhalo to přesně tak, jak znáte z televize. Dívky a chlapci dostanou čísla a poté všichni tancují společně na parketě. Porota ze všech tancujících vybírá, koho pošle do dalšího kola. Posledním kolem je finále, do kterého se probojuje 6-8 tanečníků. Zde se již rozhoduje o umístění. Nesoutěžilo se samozřejmě jen v sólech. Děti jely na soutěž i s malými formacemi s disciplínou duo. Tanečnice a tanečník z TSKH Most jeli ve skvělé kondici, a tak se zpátky do České republiky vrátili se spoustou medailí, pohárů  a diplomů. "Studio naprosto perfektně reprezentovalo město Most, Ústecký kraj i celou Českou republiku. Všem, kdo nám držel palce, moc a moc děkujeme. Podpora je důležitá a my jsme vděční za vaše zprávy i podporující komentáře," uvedla majitelka a lektorka TSKH Kamila Hlaváčiková a dodala: "Obrovské díky patří samozřejmě tanečnicím a tanečníkovi, kteří tento víkendový maraton tance zvládly na 1*. Za podporu děkujeme také doprovázejícím rodičům, protože to je vždy i pro ně velice náročné, emotivní a vzrušující."

Celkem tanečníci z TSKH přivezli za víkendový taneční maraton 33 medailí. Za malé taneční formace  1.místo v kategorii latino za choreografii All the ladies, 2.místo v kategorii show dance za choreografii Noc v Muzeu a 3.místo v kategorii karibské tance za choreografii Jdeme na party.

Úspěch ale měla i  dua. Nelinka Kolínková a Natálka Masopustová spojily své síly na poslední chvíli, ale i tak přivezly rovnou tři umístění v karibských a latino tancích 2.místo za merengue a 3. místo za salsu a sambu. V ostatních tancích se Naty s Neli probojovaly do finále a získaly dvě bramborové medaile a jedno 6.místo. Dalším úspěšným duem byly dívky Anička Ptáčková a Maruška Hellmichová, které si poprvé zasoutěžily ve věkové kategorii junior a ačkoliv byly jedny z nejmladších, přivezly Anička s Maruškou krásné 5.místo za choreografii The Great Gatsby. Natálka Masopustová tentokrát v kombinaci s jediným mužským zástupcem tanečního studia, který se zúčastnil soutěže v Maďarsku, Sebabastiánem Holotou získali 8.místo za choreografii Pomáda.

Nejvíce medailí ale reprezentanti z TSKH Most získali za sóla. Nela Kolínková dokonce získala dvě první místa v latinských tancích samba a cha-cha, v ostatních tancích si jednou přivezla 4.místo, 6.místo a 7.místo. Za taneční disciplínu karibská show získala 6.místo za taneční ztvárnění inspirované filmem Avatar.

Další sólistkou byla Natálka Masopustová, která se vždy probojovala až do finále, bohužel první tři místa neproměnila, ale její umístění za karibská a latinská sóla třikrát 4.místo, jedenkrát 5.místo, 6.místo a 7.místo je v této konkurenci více než skvělé. Úspěch měla i s choreografií Catwoman za které získala 7.místo.

Dalším úspěšným svěřencem studia je Mia Holčáková, která získala 2.místo za vášnivé Paso Doble a za naopak velice jemnou choreografii Hallelujah v disciplíně contemporary dance 4.místo.

Maruška Anna Hellmichová získala 3x 4 místo za karibské tance a Anička Ptáčková získala za latino sóla třikrát 4.místo a za karibská sóla jedenkrát 6.místo, Maruška a Anička poprvé soutěžily v juniorské kategorii, o to je tento úspěch větší.

Taneční studio Kamily Hlaváčikové se právě připravuje na MISTROVSTVÍ SVĚTA WADF, kam pošle celou svou výpravu. Tak uvidíme, jaká umístění přiveze a jestli obhájí své tituly.

Post date: 2018-09-11 11:56:16
Post date GMT: 2018-09-11 09:56:16